Dwaj boczni obrońcy jedną nogą w Liverpoolu

Kacper Chwedoruk | 01.08.2014 14:29 | źródło zdjęcia: The Times | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Zdecydowanie najgorzej obsadzoną pozycją w Liverpoolu są boki obrony. W związku z tym, menedżer wicemistrzów Anglii stara się sprowadzić lewego i prawego defensora na Anfield. W najbliższych dniach mają zostać potwierdzone transfery Alberto Moreno z Sevilli oraz Javiera Manquillo z Atletico.

Priorytetem dla Brendana Rodgersa był lewy obrońca, ponieważ nie jest pewny dyspozycji Jose Enrique, który niedawno wrócił do gry po długiej kontuzji. Alberto Moreno z Liverpoolem jest łączony od dłuższego czasu i wszystko wskazuje na to, że angielskiemu klubowi w końcu udało się dojść do porozumienia z Sevillą. Kwota transferu ma wynieść 16 milionów funtów oraz dodatki, po których cena wzrośnie do 20 milionów. 

Kolejnym wzmocnieniem będzie Javier Manquillo. Piłkarz Atletico Madryt wrócił po groźnej kontuzji, której nabawił się w starciu z Cristiano Ronaldo. Manquillo na Anfield ma trafić na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu za około 5 milionów funtów. 

Jeżeli transakcja z 20-letnim prawym obrońcą dojdzie do skutku, to z Liverpoolem najprawdopodobniej pożegna się Glen Johnson. Wicemistrzowie Anglii oczekują za Anglika 4 milionów euro. 

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Liverpool FC, Sevilla FC, Anglia, Hiszpania, Glen Johnson, Alberto Moreno, Javier Manquillo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze