Prezes Legii: Błędy popełniła również UEFA

Kacper Chwedoruk | 10.08.2014 15:38 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Dzisiaj o godzinie 14.00 odbyła się konferencja prasowa Bogusława Leśnodorskiego i Dariusza Mioduskiego. Zabrali oni głos w sprawie decyzji UEFA, która wykluczyła Legię z walki o Ligę Mistrzów.

– Był błąd formalny po stronie klubu, który zdarzyć się nie powinien. Musimy wszystkich przeprosić, nie wyobrażam sobie, żeby to się powtórzyło. Za ten błąd jest odpowiedzialnych kilka osób, będą wobec nich wyciągnięte konsekwencje. Trzeba naprawić sytuację i wyjść z niej jak najlepiej. Cztery osoby oddały się do dyspozycji zarządu, w najbliższych dniach zapadną konkretne decyzje – rozpoczął Leśnodorski. 

Prezes mistrzów Polski opowiedział, jak doszło do tej sytuacji.

 Bartek Bereszyński w naszym mniemaniu pauzował w trzech meczach za czerwoną kartkę. Żyliśmy w przekonaniu, że nie wpisując go na listę z St. Patrick's i zostawiając wolne miejsce, on tę karę odbywa. Do systemu komputerowego nie zostało wprowadzone nazwisko – powiedział.

– Komisja Dyscyplinarna UEFA w składzie jednoosobowym podjęła decyzję o walkowerze. Nie pozostaje nam nic innego, by przejść całą procedurę odwoławczą i spróbować z całej sytuacji jakoś wyjść. Szanse? Między 5 a 75 procent, zależy jak się do tego podejdzie. Komisja Dyscyplinarna bardzo restrykcyjnie podchodzi do przepisów. Te przepisy przewidują jednak możliwość złożenia wyjaśnień, a nam na to nie pozwolono. Nie mogliśmy zająć stanowiska i jest to jawnym złamaniem zasad równości stron. Komisja zazwyczaj obraduje też w składzie trzyosobowym. A tutaj, w sprawie najwyższej wagi, decyzja została podjęta jednoosobowo. Będziemy się przy odwołaniu powoływać na te kwestie formalne i liczymy, że zostaną one uwzględnione. Realną szansą jest jednak dopiero Trybunał Arbitrażowy, który może wydać orzeczenie niezależne od UEFA. Cała ścieżka odwoławcza powinna się zamknąć w siedmiu lub ośmiu dniach – przyznał Bogusław Leśnodorski.

Dariusz Mioduski nie krył zdenerwowania na Celtic, który nie ma zamiaru nawiązać kontaktu z Legią.

– Bulwersujące dla mnie jest zachowanie władz Celtiku. Do kierownictwa rywala zostały wysłane listy z prośbą o spotkanie i dyskusję na temat sytuacji. To klub z wspaniałymi kibicami, ale zarząd zachował się w sposób nieakceptowalny. Za chwilę wyślę list otwarty do zarządu Celtiku, by się nad tym zastanowili – powiedział Mioduski, a następnie dodał swoje trzy grosze Bogusław Leśnodorski.

– Regulamin oczekuje, by kluby w takiej sytuacji nawiązały dialog. Ze strony Celtiku dialogu nie było. Nie było żadnej reakcji na sytuację – zauważył prezes mistrzów Polski. 

Gdyby na miejscu Celtiku znalazła się Legia, zachowałaby się inaczej. Tak przynajmniej twierdzi Mioduski. 

– Ważniejsze byłyby dla nas pewne sportowe wartości – powiedział. 

Czytaj więcej o: Celtic Glasgow, Legia Warszawa, Bogusław Leśnodorski, Dariusz Mioduski, Legia Warszawa

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

 • Cichyfx Legenda
  Co tu dużo mówić uEFA pokazała wszystkim ludziom, że ma swoje wartości daleko gdzieś, fair play, szacunek dla przeciwnika ? to jedynie puste słowa.
  To samo tyczy się celticu, którzy nawet nie mają tej odwagi żeby porozmawiać z zarządem Legii. Szkoda tylko teraz ich kibiców, którzy muszą się wstydzić za swój klub.

  Oczywiście przepisy przepisami, ale ta kara nie jest adekwatna do popełnionego czynu. To tak jakby np. ktoś za zabójstwo w obronie własnej dostał 25 lat, w końcu zabił ? zabił, a w jakich okolicznościach to się nie liczy i tu ta "komisja" postąpiła tak samo. Ale nie wiem jak jedną osobę można uważać za komisje.
 • Innoc3nt Legenda
  Poraz kolejny powtórzę to samo...

  UEFA nie pierwszy raz pokazuje jak bardzo jest łapczywa na kasę, ale Wy wielcy kibice widzicie to dopiero teraz. Wasze teksty "Legia pokrzywdzona" są dla mnie po prostu śmieszne, zwłaszcza, gdy pisze to jakiś kibicuś Barcelony. Tak lofciam Barcelonę.

  Celtic nie odpowiada? A co ich to obchodzi? Mają dostać po łbie, bo UEFA przyznała im walkower, a oni tego "nie chcą"? Legia powinna pisać do komitetu UEFA, a nie Celticu, nie bądźcie śmieszni.

  Przypominam, o ile się nie mylę, to w naszym kochanym kraju nie wolno zabijać w obronie własnej, nie wspominając, że to porównanie jest tak samo mądre jak porównywanie urodzonego mordercę spinozaura, do fruwającego gołąbka pokoju.
 • Dzemas Ćwierćfinalista
  "Po raz" kolejny powtórzę to samo...

  Krzywdząca decyzja dotyczy polskiego zespołu a ligamistrzów.com to polski portal więc nadal nie rozumiem czemu się dziwisz że to wywołuje oburzenie na tej stronie.

  "Celtic nie odpowiada? A co ich to obchodzi?" - gratuluję, gdyby Twój ukochany zespół przeszedł dalej po walkowerze za to że zawodnik drużyny przeciwnej wszedł na 3 min i nic na dobrą sprawę nie zrobił, a jest przepchnięty bo jest bogatszy i podobno to klub z tradycjami i cieszyłbyś się z tego to ja nie mam nic do powiedzenia.

  Druga sprawa że po stronie UEFY zostały złamane przepisy - tak jak było napisane również na tej stronie - decyzję o wykluczeniu Legii podjęła jedna osoba a powinny to zrobić trzy ...

  Skoro Legia złamała przepisy wpuszczając Bereszyńskiego, to masz tu przykład jak UEFA łamie prawo WOBEC LEGII

  "Tak lofciam Barcelonę." - żałosne, tylko tak to skomentuję, można nie lubić jakiegoś zespołu, ale to nie znaczy że musisz cały czas mu dogryzać, ja również nie lubię kilku klubów ale nie zaznaczam tego w każdym komentarzu ale jak widać nie każdy ma tyle kultury osobistej ...

 • Innoc3nt Legenda
  Pierwszy akapit: nie dziwi mnie oburzenie samo w sobie, a to, że DOPIERO TERAZ głośniej mówi się o beznadziejności UEFA.

  Drugi akapit: a czy ja się cieszę?

  Trzeci i czwarty akapit sobie odpuszczę...

  Piąty akapit: po prostu zaznaczam to co i tak mi wytykacie. Nie mam kultury osobistej? Mam gdzieś co tam sobie myślisz o mnie.
 • Dzemas Ćwierćfinalista
  Tak, według mnie jej nie masz bo atakujesz klub, nawet pod tematami niezwiązanymi z tym klubem, wychodzi na to że jesteś większym antyfanem Barcy niż faktycznie fanem Ajaxu, w dodatku napędzasz innych hejterów swoimi wpisami.

  To przykre że nie przejmujesz się tym co inni o Tobie powiedzą, zwłaszcza że zacząłem odpowiadać na Twoje komentarze, bo myślałem że wyciągniesz z tego jakiś wniosek, ale skoro dla Ciebie najważniejsze jest dogryźć komuś i tyle to w porządku, każdy ma prawo do wygłaszania swojego zdania - lecz nie do obrażania.

  Widzę że nic się nie zmieni więc potraktuj to jako ostatnią odpowiedź na swoje żenujące zaczepki.

 • Cichyfx Legenda
  Innoc3nt
  Może i nie wolno, ale jak masz niepodważalne dowody, że to było w obronie własnej to sąd zwyczajnie uniewinnia taką osobę.
  Gdyby celtic wziął stronę Legi raz, że odzyskali by honor i poparcie kibicow, a dwa Polacy na 100% już wtedy grali by dalej w LM. I nie mów mi tu o wielkiej kasie itp. jaką mogą zgarnąć za LM taki klub jak celtic z tak bogatą historią nie powinnien sobie zaśmiecać historii takim skandalem. Sami ich kibice wręcz domagają się przywrócenia Legii.

  I tak kibicuje Barcelonie i możesz są sobie ją nienawidzić i mówić, że im uEFA pomaga na prawde w ogóle mnie to nie interesuje. Hah ciekawe właśnie gdyby np. taka Barcelona "przeszła" Ajax w taki sposób jak celtic Legie. Chyba byś sobie w głowę strzelił ze złości :)
 • Cichyfx Legenda
 • kapplakk Zwycięzca grupy
  Daleko mi do kibicowania Legii ale jestem po ich stronie. Decyzja o walkowerze została podjęta przez jednego człowieka w kilka godzin, który cudownie dla celticu zdążył akurat przed losowaniem par kolejnej rundy eliminacji i w dodatku wymierzył karę karkaturalnie wysoką. Sprawa śmierdzi na kilometr, poza tym nie rozumiem po co UEFA przepycha dalej klub, który i tak gra mega piach i przegrał z polską drużyną 6:1.
  Życzę fanom Celticu wstydu kiedy ich chłopcy dostaną w kolejnej rundzie kolejne lanie rzędu 5:0, a jeśli przypadkiem załapią się na LM to już tylko tylko będę współczuł fanom Celticu bo z takim Bayernem czy Realem to bedzie minimum 10:0. No i Barca ma dobrą okazję zeby ich zlac za te wszystkie poprzednie mecze:)
 • samo60 Uczestnik LM
  I paranoją jest, że kara liczy się wtedy gdy jest wpisany do skłądu meczowego. Przecież kara powinna być liczona za każdy mecz odbyty przez drużynę, której jest zawodnikiem. Po co wpisywać do składu meczowego zawodnika, który nie może grać.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.