Oficjalnie: Kompany 2019

Autor: Ewa Grodzka | 13.08.2014 22:55 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany przedłużył kontrakt z angielskim klubem do 2019 roku.

Kompany to niewątpliwie lider Manchesteru City, był jednym z kluczowych zawodników swojej drużyny w poprzednim sezonie, zakończonym zdobycie przez "The Citizens" mistrzostwa Anglii.

Efektem jest nowy, pięcioletni kontrakt piłkarza z angielskim klubem, będzie obowiązywał do końca czerwca 2019 roku. Nieoficjalnie mówi się, że Kompany będzie zarabiał za każdy sezon na Etihad aż 10 milionów funtów.

Kompany to kolejny zawodnik, który przedłużył umowę z zespołem z Etihad Stadium przed nowym sezonem. Wcześniej uczynił już to Aleksanadar Kolarov, David Silva oraz Samir Nasri.

• Co za widowisko w hicie Premier League! Siedem goli i Liverpool przerwał passę City!

Świetna passa Manchesteru City została powstrzymana. Podopieczni Pepa Guardioli przegrali pierwszy mecz w ligowym sezonie. Lepszy okazał się Liverpool, który na własnym stadionie wygrał 4:3.

Szlagierem 23. kolejki angielskiej Premier League będzie starcie na Anfield, gdzie Liverpool FC podejmie u siebie lidera, Manchester City. Ekipa Josepa Guardioli w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała żadnego meczu. „The Reds” będą chcieli być pierwszą drużyną w Anglii, która przerwie passę „The Citizens”.

Napastnik Manchesteru City, który obecnie zmaga się z urazem kolana, może być gotów do gry na pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z mistrzami Szwajcarii.

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, Manchester United ma zamiar stoczyć walkę z Manchesterem City o Alexisa Sancheza.

W półfinale EFL Cup zmierzyły się ze sobą Manchester City oraz Bristol City. Gospodarze byli murowanym faworytem w tym starciu, jednak goście postanowili się nie poddawać i na Etihad Stadium byliśmy świadkami zażyłego pojedynku, który został rozstrzygnięty w doliczonym czasie gry.