Monaco zdemolowane

Autor: Rafał Krysztopa | 17.08.2014 22:57 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco przegrało drugie spotkanie ligowe. Tym razem piłkarze Leonardo Jardima ulegli Bordeaux aż 1:4.

Obiecującą spotkanie rozpoczęli piłkarze Monaco. W 19. minucie piłka trafiła na 20. metr do Dymitara Berbatowa, który świetnie odegrał ją z pierwszej piłki do Lucasa Ocamposa, z którego mocnym uderzeniem poradził sobie Cedric Carrasso. Z biegiem spotkania coraz odważniej na boisku zaczęło poczynać sobie Bordeaux. W 33. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wahbi Khazri. Z najwyższym trudem piłkę w bok sparował Danijel Subasić.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gości z księstwa. W 41. minucie piłkę obok bramki posłał Dymitar Berbatow. Instynkt strzelecki nie zawiódł Bułgara już w kolejnej akcji. Fantastyczną centrą na dalszy słupek popisał się Valere Germain. Zupełnie niepilnowany Dymitar Berbatow strzałem głową dał swojej drużynie prowadzenie.

Chwile po wznowieniu gry Bordeaux wyrównało. Diego Contento zgrał piłkę na 5. metr do Diego Rolana, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Zdobyta bramka pobudziła gospodarzy, którzy w 61. minucie objęli prowadzenie. Wahbi Khazri został sfaulowany w polu karnym Monaco, jedenastkę na gola zamienił Emiliano Sala.

Prowadzenie nie zadowoliło Bordeaux, które raz za razem pędziło na bramkę Danijela Subasicia. W 65. minucie Diego Rolan wykończył zgranie głową Lamine Sane. W 75. minucie wynik, kolejnym strzałem z rzutu karnego, ustalił Wahbi Khazri.

Bordeaux – Monaco 4:1 (0:1) Rolan 48’ i 66’, Sala (k.) 61’. Khazri (k.) 75’ – Berbatow 45’

• Wymęczony remis Monaco ze spadkowiczem

AS Monaco rozpoczęło zmagania 13. kolejki Ligue 1, ale nie był to udany występ mistrzów Francji. Zespół zremisował z Amiens 1:1, które przed tym spotkaniem zajmowało 18. miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej.

• Skrzydłowi na wylocie z PSG?!

Lucas Moura oraz Ángel Di María mogą opuścić Paris Saint-Germain już w styczniowym okienku transferowym. Wszystko za sprawą Finansowego Fair Play, nad którym czuwa UEFA.

AS Monaco wykorzystało atut własnego boiska i w okrojonym składzie pokonało EA Guingamp 6:0. Po zwycięstwie PSG nad Angres 5:0, klub z Księstwa Monako nie chciał być gorszy, aby zachować szanse na walkę o tytuł mistrzowski.

Arsenal w wakacje chciał wydać 90 milionów funtów za Thomasa Lemara, ale AS Monaco nie zaakceptowało takiej kwoty. Zdaniem "The Mirror" w przyszłym roku "The Gunners" będą dalej walczyć o tego zawodnika.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.