Skromna zaliczka Salzburga

Autor: Rafał Krysztopa | 19.08.2014 22:38 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Do 90. minuty spotkania Salzburg utrzymywał bezpieczne, dwubramkowe prowadzenie. Kontaktowa bramka Malmo w doliczonym czasie gry sprawia, że Szwedzi nadal mają spore szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Faworyci dwumeczu, Red Bull Salzburg od pierwszej minuty spotkania ruszył na Malmo. W 6. minucie sprzed szesnastki mocnym uderzeniem popisał się Christoph Leitgeb, Robin Olsen z najwyższym trudem sparował piłkę w bok. Po chwili bramkarz Malmo poradził sobie ze strzałem Kevina Kampla, lecz w 16. minucie musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do małego zamieszania w polu karnym Malmo, strzał Jonatana Soriano zatrzymał się na słupku, futbolówka spadła pod nogi Franza Schiemera, który skierował ją do siatki.

Jedna bramka nie zadowoliła Szwajcarów, którzy szukali kolejnych trafień. W 28. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Jonatan Soriano. Szczęście Hiszpanowi nie dopisało również w 40. minucie – napastnik z 16. metrów trafił w słupek.

W drugiej połowie Salzburg z regularnością szwajcarskich zegarków w dalszym ciągu ostrzeliwał bramkę Malmo. W 54. minucie klątwę bramki Malmo przełamał Jonatan Soriano. Dobre uderzenie Hiszpana z rzutu wolnego trafiło siatki. Gdy wydawało się, że Salzburg dowiezie do końca dwubramkowe prowadzenie, Malmo zdobyło gola kontaktowego. Do szwajcarskiej bramki trafił Emil Forsberg.

Red Bull Salzburg – Malmo 2:1 (1:0) Schmiemer 16’, Soriano 54’ – Forsberg 90’