Monaco znów bez zwycięstwa

Autor: Ewa Grodzka | 30.08.2014 18:49 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W czwartej kolejce ligi francuskiej, AS Monaco podejmowało Lille. Gospodarzy stać było tylko na remis i rezultatem 1:1 zakończył się pojedynek na Stade Louis.

W pierwszej połowie przewagę na boisku mieli gospodarze, ale to Lille wyszło na prowadzenie w 18. minucie spotkania. Po szybkim podaniu zawodników Rene Girarda, piłka trafiła na prawą stronę do Mendesa, ten podał ją do Nolana Rouxa. Francuz wewnętrzną częścią stopy posłał piłkę obok prawego słupka bramki Subašicia.

Niewiele brakowało, a chwilę później mogło być już 0:2. Gueye strzelał po ziemi, ale piłka przeszła tuż obok słupka Subašicia, który nawet nie ruszył się z miejsca. Na boisku mieliśmy wyrównaną walkę, Monaco prezentowało się poprawnie, ale nie potrafiło przypieczętować tego bramką. Lille z kolei w żaden sposób nie odstawało od gospodarzy.

Gospodarze byli bliscy wyrównania tuż przed przerwą. Carrasco otrzymał świetne górne podanie od Kurzawy, miał przed sobą tylko Enyeamę, ale uderzył tylko obok słupka. Następnie niewiele brakowało gospodarzom gdy dośrodkowanie spadło na głowę Berbatova, ale Bułgar posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Piłkarze Monaco ożywili się dopiero po godzinie gry, efektem było trafienie Dimitara Berbatova. Carrasco ograł na prawej stronie Souare, zszedł w pole karne i zgrał piłkę do Bułgara, który tylko wystawił nogę i wbił piłkę do bramki gości. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli gospodarze kilka minut później. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Moutinho, piłka spadła na głowę Berbatova, który zgrał ją do Kurzawy. Ten uderzył z woleja, ale Kjaer zblokował to uderzenie.

AS Monaco – Lille OSC 1:1 (0:1) Berbatov 61’- Roux 18’

• Wymęczony remis Monaco ze spadkowiczem

AS Monaco rozpoczęło zmagania 13. kolejki Ligue 1, ale nie był to udany występ mistrzów Francji. Zespół zremisował z Amiens 1:1, które przed tym spotkaniem zajmowało 18. miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej.

• Skrzydłowi na wylocie z PSG?!

Lucas Moura oraz Ángel Di María mogą opuścić Paris Saint-Germain już w styczniowym okienku transferowym. Wszystko za sprawą Finansowego Fair Play, nad którym czuwa UEFA.

AS Monaco wykorzystało atut własnego boiska i w okrojonym składzie pokonało EA Guingamp 6:0. Po zwycięstwie PSG nad Angres 5:0, klub z Księstwa Monako nie chciał być gorszy, aby zachować szanse na walkę o tytuł mistrzowski.

Arsenal w wakacje chciał wydać 90 milionów funtów za Thomasa Lemara, ale AS Monaco nie zaakceptowało takiej kwoty. Zdaniem "The Mirror" w przyszłym roku "The Gunners" będą dalej walczyć o tego zawodnika.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.