Hummels to nie Reus ani Götze

Autor: Kacper Chwedoruk | 10.09.2014 14:43 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Słuchając wypowiedzi takich piłkarzy jak Mats Hummels, to człowiek wciąż wierzy, że pieniądze nie są najważniejsze, a miłość do klubu stoi zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Nowy kapitan Borussii Dortmund chce uniknąć takiej sytuacji jak Mario Götze, który na zasadzie klauzuli wpisanej w kontrakcie odszedł do Bayernu Monachium. Najprawdopodobniej podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku Marco Reusa, mającego również klauzule w swoim kontrakcie. 

Kibice wicemistrzów Niemiec mogą być spokojni o Matsa Hummelsa. Zapowiedział on, że jest zdecydowanie przeciwny takim zapisom w umowach. Reprezentant Niemiec przyznał, że gdyby tylko chciał, to miałby wpisaną odpowiednią sumę odstępnego w swoim kontrakcie. 

– Mógłbym mieć taki zapis w kontrakcie, gdybym nalegał. Celowo jednak w 2012 roku przedłużyłem swój kontrakt o pięć lat do 2017 roku bez żadnych dodatkowych rozszerzeń. Chciałem w ten sposób dać przykład innym. Obecnie nie ma świecie zespołu, w którym mógłbym być tak szczęśliwy jak w Borussii Dortmund. Z drugiej strony, jeżeli kiedykolwiek zdecydowałbym się na zmianę barw klubowych, chciałbym aby wpływy z mojego transferu były w stu procentach czyste i należne BVB – stwierdził Hummels. 

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Borussia Dortmund, Mario Götze, Mats Hummels, Marco Reus

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze