Liverpool wyrywa zwycięstwo w ostatnich sekundach!

Autor: Rafał Krysztopa | 16.09.2014 22:41 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool po trudnym spotkaniu ograł Łudogorec. Anglikow cenne trzy punktu w końcówce zapewnił Steven Gerrard.

Mimo przedmeczowych spekulacji Liverpool w pierwszej połowie nie ostrzeliwał bramki Bułgarów. Anglicy posiadali znaczną przewagę, nie przekładało się to jednak na okazje strzeleckie, których w pierwszej połowie praktycznie nie było.

Liverpool przebudził się dopiero po przerwie. W 54. minucie Javi Manquillo wykorzystał błąd obrońców i oddał strzał, Hiszpan jednak strzelił nad bramką. O sensacyjne prowadzenie Łudogorec pokusić mógł się w 65. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się Roman Bezjak, który jednak uderzył niecelnie. Słowak po raz kolejny był bliski bramki w 72. minucie. Jednak uderzenie Romana Bezjaka zatrzymało się na słupku.

Anglikom niemoc strzelecką udało się przełamać dopiero w końcówce spotkania. W 82. minucie piłka trafiła do Mario Balotellego, który pewnym strzałem zapewnił „The Reds” prowadzenie. Dzielni Bułgarzy jednak nie złożyli broni i w końcówce wyrównali. Dani Abalo wygrał pojedynek z bramkarze gospodarzy i trafił do siatki. Mimo ofiarnej gry Bułgarów trzy punktu pozostały jednak na Anfield. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Steven Gerrard.

Liverpool – Łudogorec 2:1 (0:0) Balotelli 82’, Gerrard 90+3’ – Abalo 90’