Porto na szóstkę, hat-trick Brahimiego

Autor: Rafał Krysztopa | 17.09.2014 22:34 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

BATE Borysów nie postawiło żadnych wymagań FC Porto. Portugalczycy po gradzie bramek rozbili Białorusinów aż 6:0.

FC Porto bardzo szybko, bo już w 5. minucie, objęło prowadzenie. Siarhei Chernik nie popisał się przy wyprowadzeniu piłki od własnej bramki. Golkiper BATE wyrzucił piłkę wprost pod nogi Yacine Brahimiego, który z łatwością minął obrońcę i ostrego kąta posłał piłkę pod poprzeczką. W 13.minucie bliski zdobycia kolejnego gola był Jackson Martinez, futbolówka po uderzeniu gracza Porto zatrzymała się na słupku.

Portugalczycy ani na moment nie zwolnili tempa. W 27. minucie Porto krótko rozegrało stały fragment gry. Dośrodkowanie strzałem zakończył Maicon, ofiarną interwencją na linii wykazał się Siarhei Chernik. Bramkarz BATE był jednak bezradny przy kolejnej akcji rywali. W 35. minucie Białorusini zaliczyli kolejną stratę na własnej połowie, piłka trafiła do Yacine Brahimiego, który swój rajd zwieńczył strzałem z 16. metra. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przed przerwą trzecie trafienie dorzucił Jackson Martinez. Snajper Porto wykorzystał precyzyjne dogranie Danilo.

Trzybramkowe prowadzenie nie zadowoliło Porto, które również po przerwie raz za razem gościło w polu karnym gości. W 51. minucie Ricardo Quaresma dośrodkował w pole karne, główka Jacksona Martineza trafiła w poprzeczkę. W 57. minucie hat-tricka skompletował Yacine Brahimi, którego bezpośredni strzał z rzutu wolnego odnalazł drogę do siatki.  Po godzinie gry kolejne trafienie dorzucił Adrian Lopez, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Wynik spotkania na 6:0 w 76. minucie ustalił Vincent Aboubakar.

Porto – BATE 6:0 (3:0) Brahimi 5’, 32’ i 57’, Martinez 37’, Lopez 61’, Aboubakar 76’

• Iker Casillas wyróżniony!

Bramkarz FC Porto odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata powyżej 28. roku życia.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.

Po meczach w Lidze Mistrzów, przyszedł czas na rozgrywki krajowe. Spotkania w lidze oraz w pucharach były pełne emocji.

• Casillas wypychany z klubu?!

Hiszpańskie „El País” donosi, że wychowanek Realu Madryt jest przekonywany do odejścia z FC Porto.

Według ekspertów wicemistrz Niemiec w obecnym sezonie Ligi Mistrzów był skazany na pożarcie. Tymczasem podopieczni trenera Ralpha Hasenhüttla tworzą historię, którą z pewnością zapamiętamy na długie lata. Tymczasem w obozie FC Porto panuje spokojna atmosfera, jednak to nie znaczy, że piłkarze trenera Sérgio Conceição odpuszczą mecz z „Bykami”.