Pewne zwycięstwo Schalke na wyjeździe

Autor: Martyna Dębińska | 23.09.2014 22:12 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Jensa Kellera nie mieli najmniejszego problemu, aby pokonać swojego rywala, Werder w ramach 5. kolejki ligi niemieckiej. Goście gładko wpakowali klubowi Obraniaka trzy bramki i zapisali na swoim koncie pierwszy w sezonie komplet punktów.

Uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów, Schalke nie miało najlepszego startu w Bundeslidze. Dopiero w 5. kolejce udało im się przełamać złą passę i odnieść pierwsze zwycięstwo. Rywalami „Górników” była drużyna, która również nie spisuje się w tym sezonie najlepiej, a więc Werder Brema.

Mimo wielu sytuacji, po których mogły paść gole, zawodnicy gości nie grzeszyli skutecznością. Do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. Sytuacja zmieniła się dopiero po zmianie stron. W przerwie Jens Keller musiał natchnąć swój zespół, bowiem zaraz po wznowieniu gry udało im się otworzyć wynik spotkania. Niezastąpiony dla Schalke Klaas-Jan Huntelaar podał do Maxa Meyera, a ten silnym uderzeniem po ziemi pokonał Raphaela Wolfa.

Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać, ponieważ już trzy minuty później przyjezdni cieszyli się z podwyższenia wyniku. Z lewego narożnika boiska piłkę w pole karne dośrodkowywał Christian Fuchs, tam najwyżej wyskoczył mierzący 190 cm Roman Neustädter i głową skierował futbolówkę do siatki.

W 84. minucie znów w roli głównej wystąpił holenderski snajper Huntelaar, jednak i tym razem zdecydował się obsłużyć swojego kolegę z drużyny. Podanie napastnika trafiło do Tranquillo Barnetty, który minął bramkarza przeciwników i strzelił trzeciego gola dla swojego zespołu.

Werder Brema – FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0:3 (0:0) Meyer 48', Neustädter 51', Barnetta 84'