Skromna wygrana Bayeru

Autor: Rafał Krysztopa | 24.09.2014 22:04 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayer Leverkusen pokonał Augsburg 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Son.

Zgodnie z oczekiwaniami, to Bayer od początku prowadził grę. W 5. minucie po ładnym rajdzie Son oddał piłkę do Stefana Kiesslinga, który posłał piłkę minimalnie obok bramki. Po kilku minutach z rzutu wolnego chybił Hakan Calhanoglu.

„Aptekarze” dopięli celu po pół godziny gry. Hakan Calhanoglu odebrał futbolówkę gościom z Augsburga i następnie wyłożył piłkę do Sona, który z zimną krwią pokonał golkipera rywali.

Po zmianie stron Augsburg mógł wyrównać w 58. minucie. Raul Bobadilla wystawił futbolówkę Caiubie, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Berndem Leno. Z tego pojedynku bramkarz Bayeru wyszedł zwycięską ręką. W 65. minucie po ładnej dwójkowej akcji Karima Bellarabiego z Sebastianem Boenischem w dogodnej sytuacji znalazł się Stefan Kiessling. Napastnik Bayeru uderzył jednak nieczysto w pikę.

Bayer – Augsburg 1:0 (0:0) Son 33’