Fabregas ujawnił, że przez Ozila nie przeniósł się do Arsenalu

Autor: Kacper Chwedoruk | 25.09.2014 18:23 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Arsenal Londyn miał opcję pierwokupu, jednak z niej nie skorzystał. Cesc Fabregas przyznał, że nie trafił ponownie na Emirates Stadium z powodu Mesuta Ozila.

Sprowadzony za 30 milionów funtów reprezentant Hiszpanii świetnie się wkomponował w Chelsea Londyn. Były pomocnik Barcelony zalicza perfekcyjny start w rozpoczynającym się sezonie Premier League. Ma on już na koncie aż sześć asyst w pięciu kolejkach. Fabregas dodał do tego również jedną bramkę w Lidze Mistrzów. 

Jak przyznał, to jednak nie Chelsea była jego pierwszym wyborem, ale Arsenal. Arsenal, który miał prawo pierwokupu pomocnika, ale Arsene Wenger nie skorzystał z tej opcji. Wszystko dlatego, że francuski menedżer „Kanonierów” ma już wystarczającą ilość kreatywnych piłkarzy w środku pola. 

– Zawsze wiedziałem, że kiedyś powrócę do Premier League. Na świecie nie ma bowiem drugiej takiej ligi. W moim kontrakcie w Barcelonie zapisano opcję pierwokupu dla Arsenalu, lecz oni powiedzieli "„nie”. Poinformowano mnie, że ponieważ mają w składzie Ozila, to dla mnie nie ma w nim miejsca. Takie jest życie, nie ma z tym problemu. Zmienianie klubów jest częścią gry i ludzie muszą pamiętać, że to Arsenal nie skorzystał z opcji wykupienia mnie. Co miałem w tej sytuacji zrobić, zakończyć karierę? Mogę zrozumieć, że niektórzy ludzie związani z Arsenalem są smutni, inni są rozczarowani, a jeszcze inni mogą być nawet źli z tego powodu. Ja muszę jednak dbać o siebie i w tej sytuacji musiałem podjąć trudną decyzję. Poza powrotem na Emirates to każda inna byłaby dla wielu osób rozczarowaniem – powiedział hiszpański pomocnik. 

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Chelsea FC, Anglia, Mesut Ozil, Cesc Fabregas

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze