Casillas zagrał jak za dawnych lat

Autor: Patryk Prokulski | 27.09.2014 20:38 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Wynik lepszy niż gra – tak można jednym zdaniem podsumować wygraną Realu Madryt na El Madrigal z Villarealem. Chociaż to Żółta Łódź Podwodna miała więcej okazji, Królewscy byli dużo skuteczniejsi pod bramką rywala. Warto odnotować bardzo dobry występ Ikera Casillasa, który przypomniał kibicom, że jeszcze niedawno był najlepszym portero na świecie.

Początek spotkania od mocnego uderzenia chcieli rozpocząć gospodarze. Popłoch w szeregach gości siali zwłaszcza skrzydłowi podopiecznych Marcelino, Cani i Gomez, wspierani przez bocznych obrońców, z czym nie bardzo radzili sobie Marcelo i Carvajal. Jednak próby Uche, Caniego, czy też Vietto były albo niecelne, albo świetnie radził sobie Casillas.

Real początkowo niewiele miał z gry, akcje oskrzydlające kończyły się jedynie kornerami, z których niewiele wynikało. Niemal na samym początku piłkę do siatki wpakował Ramos, ale przy przyjęciu pomagał sobie ręką, co wychwycił Undiano Mallenco.

W końcu Los Blancos zdobyli bramkę z niczego. Po wymianie podań w środku pola piłkę przyjął Modrić i z 23 metrów pokonał Asenjo. Golkiper nawet nie drgnął przy tej próbie, chociaż strzał był zdecydowanie do wyciągnięcia.

Villareal ruszył jeszcze bardziej do ataku, a goście wykorzystali to, w czym przez kilka ostatnich lat są najlepsi na świecie – kontratak. Długie podanie do Benzemy, Francuz świetnie poradził sobie z Ruizem i idealnie wyłożył futbolówkę na 11. metr do CR7, a Portugalczyk dopełnił formalności.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry, ani rezultatu. Ostatecznie Real wywozi trzy punkty z trudnego terenu, na którym w ostatnich latach kilkukrotnie tracił nie tylko punkty, ale nawet szanse na mistrzostwo.

Villarreal CF - Real Madryt 0:2 (0:2)

Modrić 32', Ronaldo 40'

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.