Blanc: Luiz potrzebuje czasu, potem kibice go pokochają

Autor: Michał Nowacki | 29.09.2014 08:54 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Trener Paris Sain-Germain uważa, że David Luiz potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym klubie i nowej lidze. Laurent Blanc zapewnia, że po tym czasie kibice Paryżan pokochają Brazylijczyka grającego na środku obrony.

Mistrz Francji w tym sezonie zremisował już pięć spotkań z ośmiu rozegranych i jak na razie zajmuje czwartą lokatę za Olympique Marsylią, Bordeaux i Lille. Do lidera tracą obecnie pięć punktów. W dodatku kontuzja kapitana PSG, Thiago Silvy trwa już od jakiegoś czasu i to może mieć wpływ na postawę defensywy w tym sezonie.

– David Luiz potrzebuje czasu, podobnie jak kilku innych zawodników, których w lecie kupiliśmy. On nie miał prawie żadnego przygotowania przed sezonem, kiedy przyszedł do nas. Stoper gra w meczach bez przygotowania przez towarzyskie nasze spotkania. Może lepiej byłoby poczekać z wystawianiem go w zespole, ale przez uraz Thiago Silvy jest to niemożliwe. Myślę jednak, że jest bardzo dobrym obrońcom i staje się coraz lepszym graczem – ujawnił Laurent Blanc.

Czytaj więcej o: Francja , Kontuzje , Trenerzy, Thiago Silva, David Luiz, Paris Saint-Germain, Laurent Blanc

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze