Wenger: Fabregas bardzo chciał do nas wrócić

Autor: Michał Nowacki | 04.10.2014 08:40 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

W lecie Chelsea Londyn zapłaciła 36 milionów euro za Cesca Fàbregasa, który przez wiele lat grał dla Arsenalu. W niedzielę dojdzie do derbów stolicy i trener „Kanonierów”, Arsène Wenger zapewnia, że Hiszpan chciał wrócić na Emirates Stadium.

Przez osiem lat playmaker grał dla Arsenalu Londyn i teraz francuski szkoleniowiec zdradza kulisy całego transferu. Podkreśla jednak, że nie ma pretensji do piłkarza, który wybrał ofertę „The Blues”, choć sam zawodnik wiele razy zaznaczał, że w Anglii może grać tylko dla „The Gunners” i w całej karierze będzie bronił barw albo tego klubu, albo Barcelony.

– Z pewnością Cesc Fàbregas chciał do nas wrócić, ale nie chcę robić z tego wielkiej historii. Musimy to zaakceptować, wiele szczegółów zostało ustalonych jeszcze na początku 2014 roku. Poinformowano mnie później, że może on przejść do Chelsea, każdy ma prawo korzystać z okienka transferowego i swobodnie przejść tam, gdzie chce – powiedział Arsène Wenger.

– Kiedy odszedł od nas do Barcelony kupiliśmy Mesuta Özila i nie potrzebowaliśmy już więcej ofensywnych zawodników. Kiedy on spojrzy na swoją karierę zobaczy, że Arsenal miał na niego bardzo korzystny wpływ, kocham go nadal i zasługuje na szacunek, kiedy do nas przyjeżdża. Wszyscy kibice go nawet szanują i chcemy go znowu ugościć odpowiednio – dodał Francuz.

– Lukas Podolski nie gra zbyt wiele i zmiany muszą nastąpić. To jest bardzo proste, ale na razie nie jest on na rynku transferowym. Wszyscy są mi potrzebni, abyśmy osiągnęli dobry wynik w niedzielę, Aaron Ramsey będzie tylko pauzował z powodu kontuzji, której doznał w meczu z Tottenhamem. Za trzy albo cztery tygodnie wróci on jednak do składu – zakończył trener Arsenalu.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Chelsea FC, Anglia, Arsene Wenger, Kontuzje , Transfery, Trenerzy, Aaron Ramsey, Cesc Fabregas

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze