Bayer jedynie remisuje z Paderborn

Autor: Rafał Krysztopa | 04.10.2014 17:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayer Leverkusen jedynie zremisował z Paderborn 2:2. „Aptekarzom” nie pomogła nawet czerwona kartka Marvina Bakalorza.

Mimo przedmeczowych spekulacji, to Paderborn po 20. minutach objął prowadzenie. Opłakany w skutkach błąd popełnił Bernd Leno. Bramkarz Bayeru postanowił zastopować akcję Paderborn, lecz na 30. metrze od własnej bramki źle obliczył lot piłki i się z nią minął. Z otrzymanego prezentu skorzystał Suleyman Koc.

Bayer dążył do wyrównania. W 39. minucie po świetnej akcji „Aptekarzy” Stefan Kiessling trafił w słupek. W 42. minucie Po strzale Karima Bellarabiego Lukas Kruse wypluł piłkę wprost pod nogi Larsa Bendera, który wyrównał stan meczu.

Druga połowa zdecydowanie należała do Bayeru, piłkarze Paderborn długimi momentami nie potrafili wyjść z własnej połowy. W 46. minucie atomowe uderzenie Karima Bellarabiego trafiło w poprzeczkę. Gospodarzom nie pomogła nawet czerwona kartka Marvina Bakalorza z 72. minuty. Mimo gry w osłabieniu, to Paderbonrn w 87. minucie objął prowadzenie za sprawą Moritza Stoppelkampa. Odpowiedź Bayeru była błyskawiczna, na 2:2 wynik spotkania ustalił Karim Bellarabi.

Leverkusen – Paderborn 2:2 (1:1) Bender 42’, Bellarabi 90’ – Koc 20’, Stoppelkamp 87’