Schalke przegrywa z Hoffenheim

Autor: Rafał Krysztopa | 04.10.2014 17:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Schalke w 7. kolejce spotkań zmierzyło się z Hoffenheim. Mecz zakończył się wygraną gości 1:2.

W pierwszej akcji spotkania Schalke na prowadzenie mógł wyprowadzić Eric Choupo-Moting. Kameruńczyk otrzymał doskonałe podanie na wysokości pola karnego, a następnie próbował minąć golkipera gospodarzy. Oliver Baumann jednak dobrze wyszedł z bramki, skrócił kąt i zażegnał niebezpieczeństwo.

Po pierwszych dobrych minutach Schalke, odważniej piłką operować zaczęło Hoffenheim. W 12. minucie Sebastian Rudy doskonałym podaniem obsłużył Adama Szalaia, który przegrał jednak pojedynek z Ralfem Fahrmannem. Kolejnej okazji Hoffenheim już nie zmarnowało. Roberto Firmino płasko dograł do Tarika Elyounoussi’ego, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Rozpędzone Hoffenheim po pół godzinie gry dołożyło kolejne trafienie. Naciskany przez Eugena Polańskiego Marco Hoger stracił piłkę. Futbolówka ostatecznie trafiła do Adama Szalaia, który z łatwością zdobył gola.

W drugiej połowie Hoffenheim również było lepszą drużyną. Dwukrotnie groźnie strzelał Sven Schipplock, na dodatek w 76. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Joel Matip. Hoffenheim nie miało żadnych kłopotów z dowiezieniem zwycięstwa do końca meczu. Schalke w końcówce stać było jedynie na honorowe trafienie Klass-Jana Huntelaara.

Hoffenheim – Schalke 2:1 (2:0) Elyounoussi 13’, Szalai 29’ – Huntelaar 83’