Porto minimalnie lepsze od Bragi

Autor: Martyna Dębińska | 05.10.2014 23:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Smoki” na początku sezonu w lidze portugalskiej znajdują się tuż za plecami Benfiki Lizbona. W siódmej kolejce przyszło im się zmierzyć ze Sportingiem Braga. Ostatecznie podopiecznym Julen Lopetegui udało się wymęczyć zwycięstwo.

Obecnie FC Porto znajduje się na drugiej pozycji w tabeli Primeira Ligi. Do liderującej Benfiki traci cztery punkty. Dziś musieli stawić czoło nieźle spisującej się Bragi. Mecz zakończył się wygraną 2:1 i zgarnięciem kompletu punktów przez gospodarzy.

Wynik został otworzony w 26. minucie. Dokonał tego Bruno Martins Indi. Piłka dogrywana była z rzutu rożnego, została przedłużona przez jednego z graczy „Smoków” aż wreszcie dotarła do Holendra, który natychmiast wpakował ją do siatki.

Niestety, FC Porto ma ogromne problemy z defensywą i chwilę później przyjezdni doprowadzili do remisu. Gospodarze stracili piłkę na własnej połowie, Zé Luís przejął futbolówkę i popędził z nią na bramkę. Indi zaliczył nieudany wślizg i napastnik Bragi wpisał się na listę strzelców.

Po niespełna godzinie „Smoki” znów wyszli na prowadzenie. Yacine Brahimi znalazł się z piłką po lewej stronie boiska, zszedł do środka i podał do Juana Quintero, który zdecydował się na uderzenie po ziemi, którym pokonał bramkarza rywali.

FC Porto – Sporting Braga 2:1 (1:1) Indi 26', Quintero 59' – Zé Luís 32'

• Zwycięski remis mistrzów Turcji

Beşiktaş JK to niewątpliwa rewelacja Ligi Mistrzów, mistrzowie Turcji są liderem w grupie G. Natomiast FC Porto znajduje się tuż za „Czarnymi Orłami”. Mecz lidera z wiceliderem grupy zapowiadał się emocjonująco i w istocie taki był. W spotkaniu padły dwa gole i nie zabrakło emocji.

Mecz na szczycie grupy G zapowiada się imponująco. Podobnie jest w przypadku starcia „Byków” z „Czerwono-Białymi”. W tym gronie każda z ekip ma szanse na awans do dalszej części rozgrywek.

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.

• Iker Casillas wyróżniony!

Bramkarz FC Porto odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata powyżej 28. roku życia.

Liga Mistrzów wraca po krótkiej przerwie. W grupie G nadspodziewanie dobrze radzi sobie RB Leipzig, który znajduje się tuż za plecami mistrza Turcji - Beşiktaşu. W środę lider tabeli zmierzy się z AS Monaco, natomiast „Byki” na wyjeździe zagrają z FC Porto.