Kroos: Bundesliga i La Liga są takie same, ale...

Autor: Michał Nowacki | 09.10.2014 18:36 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Pomocnik Realu Madryt od początku sezonu gra w Hiszpanii i uważa, że poziom Primera División oraz Bundesligi jest taki sam. Toni Kroos zauważa jednak, że na Półwyspie Iberyjskim gra więcej zawodników światowego formatu i w każdym klubie jest więcej gwiazd.

Reprezentant Niemiec jest przekonany, że w Hiszpanii gra więcej indywidualności, które mają wpływ na wyniki swojej drużyny. Zawodnik opuścił Bayern Monachium i wybrał ofertę Realu Madryt, gdyż narzekał, że Josep Guardiola nie daje mu zbyt wielu okazji do gry.

– Istnieją różnice pomiędzy Bundesligą i La Liga. Tutaj także drużyny mają swoją jakość, ale są nieco inne niż w Niemczech. Drużyny w drugiej części tabeli nadal grają piękną piłkę dla oka, mają indywidualności w swoich szeregach. Jednak w Niemczech jest więcej niewygodnych przeciwników, ponieważ grają oni bardziej agresywny futbol niż w Hiszpanii – rzekł Toni Kroos.

– Poziom obu lig jest równy i ciężko jest odnosić zwycięstwa. Zawsze na boisku mamy dużo pracy, dotyczy to La Liga i Bundesligi. Pod tym względem obie ligi są takie same i zawsze musisz dać z siebie wszystko. Nie lubię porównań do Xabi Alonso, jesteśmy różnymi zawodnikami, prezentujemy różne style futbolu, choć gramy na podobnych pozycjach – dodał 24-latek.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Real Madryt, Hiszpania, Niemcy, Transfery, Xabi Alonso, Toni Kroos

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze