Znów dług przerwa Thiago

Autor: Kacper Chwedoruk | 15.10.2014 21:33 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Dopiero co zaczął trenować, wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, jednak nic bardziej złudnego. Thiago Alcantara doznał kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego, która eliminuje go z gry na długi okres czasu.

Przygoda Thiago z Bayernem Monachium zaczęła się od lipca 2013 roku, kiedy do przeszedł z Barcelony. Od tego czasu, reprezentant Hiszpanii więcej czasu spędza w gabinetach lekarskich, niż na boisku. Na sam początek swojej przygody z mistrzem Niemiec nabawił się urazu kostki, którą wyleczył w listopadzie. Od razu stał się jednym z najważniejszych piłkarzy Bayernu, ale potrwało to tylko cztery miesiące.

W marcu doznał częściowego zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Alcantara nie zdążył wykurować się na mistrzostwa świata w Brazylii i dopiero niedawno wrócił do treningów. Gdy już się wydawało, że ma on najgroźniejszy moment za sobą, to kolejny raz przytrafiła mu się paskudna kontuzja. Rozgrywający Monachijczyków uszkodził więzadła poboczne przyśrodkowe.

Oprócz Thiago Alcantary Pep Guardiola ma jeszcze trzech piłkarzy, którzy leczą urazy. Nie zdolni do gry są jeszcze: Holger Badstuber, Javi Martinez i Bastian Schweinsteiger.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Thiago Alcantara, Bastian Schweinsteiger, Javi Martinez, Holger Badstuber

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze