„Sneijder Show” w końcówce, Galatasaray zwycięski

Autor: Bartłomiej Misztal | 18.10.2014 20:01 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Wesley Sneijder po raz kolejny udowodnił swoją wartość w ekipie mistrza Turcji. Tym razem, w pojedynku z Fenerbahce, razem z kolegami z drużyny mógł wznieść ręce w górę na znak zwycięstwa. Dzięki jego trafieniom, Galatasaray zdobył cenne trzy punkty.

Spotkanie w Stambule zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Zarówno Galatasaray jak i Fenerbahce próbowały szybko zdobyć bramkę. Pierwsi, którzy zmusili bramkarza do interwencji, byli goście. W 17 minucie uderzenie Meirelesa wyłapał Muslera.

Ta sytuacja zadziałała motywująco na piłkarzy Fenerbahce, którzy częściej dochodzili do sytuacji podbramkowych. Nie udało im się jednak zamienić którąś z nich na gola. Do końca pierwszej połowy wynik nadal się nie zmienił.

W drugiej połowie pech zaśmiał się gościom w twarz. W 53 minucie Bruno Alves otrzymał czerwoną kartkę za zaatakowanie Dżemailiego i przyjezdni musieli kończyć mecz w osłabieniu. 4 minuty później przewagę liczebną mógł wykorzystać Adin, ale trafił w słupek.

W dalszej części meczu, ku zaskoczeniu, goście nie odpuszczali. Wynik wciąż nie ulegał zmianie i zaczęto się zastanawiać, czy któryś z zespołów zdoła coś jeszcze zmienić. Minuty upływały, a piłkarze nie potrafili pokonać bramkarzy przeciwnych drużyn.

Gdy już wydawało się, że nie uda się nic zmienić, nagle gospodarze wyprowadzili skuteczny atak. W 88 minucie Inan posłał piłkę w kierunku Sneijdera, który pewnie wpakował ją do bramki. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry dołożył kolejne trafienie, tym razem po asyście Buluta. W prawdzie w ostatniej minucie Potuk zdobył kontaktową bramkę, ale to piłkarze Galatasaray mogli się cieszyć z wywalczonych trzech punktów.

Galatasaray SK – Fenerbahce SK 2:1(0:0) Sneijder 88’, 90’+1 – Potuk 90’+5