Schalke wygrywa, Huntelaar strzela

Autor: Martyna Dębińska | 31.10.2014 22:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Dziesiątą kolejkę Bundesligi zapoczątkowało spotkanie Schalke z Augsburgiem. Mimo licznych sytuacji tylko gospodarzom udało się zdobyć bramkę, która w ostateczności zaważyła na zwycięstwie „Die Königsblauen”.

Zawodnicy z Gelsenkirchen nie mieli udanego początku sezonu. W ciągu dziewięciu kolejek zdołali ponieść cztery porażki, dwa razy zremisowali i właśnie udało im się osiągnąć czwarte zwycięstwo. Dzięki temu „Górnicy” awansowali z dwunastej na siódmą pozycję w tabeli.

Fatalnie dla gospodarzy rozpoczął się ten mecz. Już w 4. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić gwiazdor zespołu, Julian Draxler. Zastąpił go Chinedu Obasi.

Widzowie z Veltins-Arena nie mieli go oglądania wielkiego widowiska. Pomimo trzech groźnych sytuacji sprokurowanych przez obie drużyny, otwarcie wyniku spotkania trzeba było czekać do 37. minuty. Wtedy to Atsuto Uchida posłał doskonałe podanie wzdłuż bramki do Klaasa-Jana Huntelaara,a  Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę, aby wpisać się na listę strzelców.

Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła już zmienić wyniku.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen – FC Augsburg 1:0 (1:0) Huntelaar 37'