FIFA oczyściła Rosję i Katar z zarzutów korupcyjnych

Autor: Michał Nowacki | 13.11.2014 13:00 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Komisja Etyki FIFA uważnie sprawdziła postawę Rosji i Kataru w kwestii starania się o organizację Mistrzostw Świata. Oba kraje były oskarżone przez brytyjskie media o korupcję w walce o przeprowadzenie takiej imprezy. Ostatecznie FIFA nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości i Rosja oraz Katar będą organizatorami imprezy w 2018 i 2022 roku.

Pierwsze doniesienia o możliwym korumpowaniu ukazały się w czerwcu tego roku, Komisja Etyki FIFA postanowiła sprawdzić dokładnie wszelkie działania obu krajów. Dzisiaj zapadł oficjalny werdykt, który ukazuje, że oba kraje w żaden sposób nie złamały przepisów.

FIFA złożyła podziękowania za profesjonalne działanie Komisji Etyki i przychyliła się do jej wniosku, że aby w przyszłości uniknąć podobnych oskarżeń należy zmienić przepisy, aby były bardziej wyraźne dla wszystkich stron. Angielskie media sugerowały o niepoprawnych działaniach Rosji i Kataru, zaś angielska federacja sama została skrytykowana za przegraną walkę o organizowanie Mistrzostw Świata w 2018 roku. Anglicy wydali 35 tysięcy funtów, aby Jack Werner przyleciał z Trynidadu i Tobago na uroczystą kolację. Wówczas był on jednym z członków FIFA. Postawa taka została uznana jako „delikatne złamanie przepisów”.

Tym samym nie ma żadnych przeszkód, aby Rosja przeprowadziła Mistrzostwa Świata w swoim kraju w 2018 roku, zaś cztery lata później swoją imprezę poprowadzi Katar.

Czytaj więcej o: Anglia, Rosja, FIFA, Katar

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze