Komu Złota Piłka? Van Gaal: Na pewno nie Messi i Ronaldo. Któryś z Niemców

Autor: Kacper Chwedoruk | 19.11.2014 22:09 | komentarzy: 29 | kategoria: News |

Tytuł najlepszego piłkarza 2014 roku najprawdopodobniej powędruje w ręce Lionela Messiego bądź Cristiano Ronaldo. Takiej decyzji nie zaakceptuje Louis van Gaal, który ma swoich faworytów i trudno się z nim nie zgodzić.

Szkoleniowiec Manchesteru United uważa, że ani Ronaldo ani Messi nie zasługują na to wyróżnienie. Zdaniem Holendra powinien otrzymać ją któryś z reprezentantów Niemiec, jednak zdaje sobie sprawę, że Złota Piłka trafi do Portugalczyka bądź Argentyńczyka. 

– Przeważnie wygrywają bardzo znani zawodnicy. Na pewno oni obaj prezentowali dobrą formę, jednak brakuje im znaczącego triumfu. Najlepiej byłoby, gdyby Złotą Piłkę dostał ktoś z drużyny mistrzów świata – tłumaczy van Gaal. 

Doświadczony trener nie chciał zdradzić nazwiska piłkarza, którego miał na myśli, ale ma nadzieję, że będzie to ktoś z piłkarzy Joachima Lowa. – Poziom Bundesligi jest bardzo wysoki. Mam więc szczerą nadzieję, że będzie to Niemiec – powiedział Holender. 

Wśród nominowanych jest wielu reprezentantów, którzy w tym roku zdobyli mistrzostwo świata w Brazylii. Są nimi: Thomas Muller, Toni Kroos, Philipp Lahm, Manuel Neuer, Bastian Schweinsteiger oraz Mario Gotze. 

Ostatnie lata to jednak zdecydowana dominacja dwójki Ronaldo-Messi. Obaj zdobyli cztery Złote Piłki FIFA. Argentyńczyk triumfował w tym plebiscycie w 2010, 2011 i w 2012 roku. Natomiast Portugalczyk zgarnął tytuł najlepszego piłkarza świata w 2013 roku i najprawdopodobniej zdobędzie go drugi rok z rzędu. 

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Bayern Monachium, Manchester United, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Niemcy, Louis van Gaal, Cristiano Ronaldo, Philipp Lahm, Mario Götze, Lionel Messi, Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Toni Kroos, Thomas Muller, Joachim Löw

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (29)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze