Wenger: Chciałem Messiego w Arsenalu

Autor: Kacper Chwedoruk | 21.11.2014 23:04 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Kariera Lionela Messiego mogła potoczyć się zdecydowanie inaczej. Argentyńczyk mógł dołączyć do Arsenalu jako nastolatek, co w jednym z wywiadów przyznał Arsene Wenger.

Czterokrotny zdobywca Złotej Piłki od lat jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy świata. Lionel Messi od samego początku swojej kariery jest związany z Barceloną i zdobywa z nią wiele trofeów. Ostatnio jednak coraz głośniej zrobiło się w mediach o możliwości opuszczenia Camp Nou przez Argentyńczyka. 

Przygoda z profesjonalnym futbolem mogła być dla niego zupełnie inna, kiedy ten jako nastolatek zdecydowałby się opuścić Barcelonę. Zdeterminowany do pozyskania młodego Messiego był Arsene Wenger, ale ten nie chciał opuszczać stolicy Katalonii. Francuski menedżer Arsenalu w 2003 roku chciał do swojej drużyny ściągnąć Gerarda Pique, Cesca Fàbregas i właśnie Messiego. Ostatecznie do transferu udało mu się namówić tylko tego drugiego. 

– Myślę, że koniec końców Messi nie był aż tak zainteresowany transferem. Wtedy on i Fàbregas grali razem w akademii Barcelony. Chcieliśmy wówczas zakontraktować trzech zawodników: Ceska, Gerarda oraz Leo. Tylko Fàbregas dał się przekonać, zaś Messi czuł się wtedy bardzo szczęśliwy w Barcelonie – powiedział Wenger. 

Czytaj więcej o: Arsenal FC, FC Barcelona, Anglia, Hiszpania, Arsene Wenger, Gerard Pique, Lionel Messi, Cesc Fabregas

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze