Szczęśliwa wygrana Schalke, dublet Choupo-Motinga

Autor: Martyna Dębińska | 22.11.2014 21:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bardzo dobry mecz mogli dzisiaj obserwować kibice zgromadzeni na Veltins-Arena. Gospodarze już po 25. minutach prowadzili z wiceliderem tabeli, Wolfsburgiem aż 3:0. Przyjezdni zdołali się otrząsnąć, ale stać ich było jedynie na dwa gole.

Piorunujące wejście w mecz mieli „Górnicy”. W lidze wiedzie im się różnie, a podejmowali na własnym obiekcie zespół zajmujący obecnie drugą lokatę w Bundeslidze. Schalke grało bez kompleksów, co zaowocowało szybko zdobytym prowadzeniem. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Éric Choupo-Moting. Trzynaście minut później Kameruńczyk trafił do siatki rywali po raz drugi. Goście byli zupełnie bezsilni. Podwyższenie podwyższył jeszcze Christian Fuchs i wydawało się, że Wolfsburg nie ma w tym meczu już nic do powiedzenia.

Okazało się jednak inaczej. Swoim kolegom z drużyny sygnał do walki dał weteran, Ivica Olić. Ivan Perišić podał wzdłuż bramki do swojego rodaka, a temu pozostało dostawienie nogi, aby pokonać Ralfa Fährmanna, co rzecz jasna uczynił. Gola kontaktowego w 74. minucie, czyli dwie minuty po wejściu na murawę strzelił Nicklas Bendtner. Więcej trafień już nie oglądaliśmy i mimo nerwowej końcówki, Schalke zdołało odnieść niezwykle cenne zwycięstwo.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen – VfL Wolfsburg 3:2 (3:1) Choupo-Moting 10' i 23', Fuchs 25' – Olić 39', Bendtner 74'