Pięciu bramkarzy nominowanych do jedenastki roku. Są niespodzianki

Autor: Kacper Chwedoruk | 24.11.2014 16:57 | komentarzy: 21 | kategoria: News |

FIFA ogłosiła listę pięciu bramkarzy, którzy zostali nominowani do jedenastki roku. Największe zastrzeżenia budzi obecność Ikera Casillasa, który ostatnimi czasy znajduje się w słabej formie.

Hiszpan, który triumfował w tym plebiscycie w latach 2008-2012, znalazł się na tej liście najprawdopodobniej za zasługi. Casillas w reprezentacji spisuje się fatalnie, a jego postawa w Realu nie jest wcale lepsza. Oprócz niego, wszystkie cztery kandydatury wydają się być trafne. 

Wśród nominowanych znaleźli się: Manuel Neuer (Bayern Monachium, Niemcy), Claudio Bravo (FC Barcelona, Chile), Gianluigi Buffon (Juventus Turyn, Włochy), Thibaut Courtois (Chelsea Londyn, Belgia) oraz wspomniany Casillas. 

O wyborze najlepszego bramkarza, czterech obrońców, trzech pomocników i trzech napastników decydują dziesiątki tysięcy zawodowych piłkarzy. Pełna lista zawierać będzie 55 nazwisk. O tym, kto został nominowany z obrońców dowiemy się 26 listopada, 28 listopada wśród pomocników, a 1 grudnia poznamy listę napastników. 

Poprzedni rok bezapelacyjnie należał do Manuela Neuera i wszystko wskazuje na to, że w tym będzie podobnie. W przeszłość takimi nagrodami wyróżniony został również Buffon, który otrzymał je w latach 2006-2007. 

Czytaj więcej o: Chelsea FC, FC Barcelona, Bayern Monachium, Juventus Turyn, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Gianluigi Buffon, Manuel Neuer, Iker Casillas, Thibaut Courtois, Claudio Bravo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (21)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze