Lahm: Do kadry nie wrócę, ale tęsknię za Hoenessem

Autor: Michał Nowacki | 04.12.2014 10:50 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Obrońca Bayernu Monachium zapewnił, że nie ma zamiaru wracać do kadry narodowej Niemiec. Philipp Lahm zakończył grę dla reprezentacji Niemiec po Mistrzostwach Świata w Brazylii, w których to wygrała w finale z Argentyną. Po powrocie z imprezy większość zawodników postanowiła pożegnać się z kadrą narodową i skupić się na grze w swoim klubie.

Kapitan Bayernu Monachium aktualnie leczy uraz kostki, który najprawdopodobniej wykluczy go z gry do marca. Piłkarz powiedział po raz kolejny, że nie wróci do kadry narodowej i chce się skoncentrować na grze dla mistrza Niemiec. Zawodnik uważa, że podjął bardzo dobrą decyzję.

– Muszę rozczarować fanów piłki nożnej i kibiców Niemiec. Reprezentacja jest dla mnie tematem zamkniętym i jeżeli założę koszulkę z trykotem narodowym to tylko jako kibic. Spędziłem w kadrze narodowej 10 cudownych lat, byłem jej kapitanem, zostałem mistrzem świata i wspaniale zakończyłem karierę tutaj. Nie będę wracał na półtora roku na potrzeby Euro 2016 we Francji – oznajmił Lahm.

– Decyzję podjąłem dokładnie rok temu, w Brazylii zagrałem po raz ostatni w reprezentacji w pucharze. Dla mnie decyzja była słuszna i wiem, że drużyna narodowa poradzi sobie równie dobrze beze mnie. Tęsknię za Uli Hoenessem, obecnie nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu, ale chciałbym mu życzyć wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że wróci do nas jak najszybciej i czekam na rozmowę z nim. Dla nas jako piłkarzy najważniejsze jest, że jego doświadczenie, umiejętności i perspektywy budowy klubu nadal są włączane do naszego codziennego życia. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na jego powrót – przyznał 31-latek.

W listopadzie pojawiła się informacja, że w styczniu Uli Hoeness wyjdzie na zasadzie warunkowego zwolnienia i zajmie się prowadzeniem młodzieży Bayernu Monachium.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Kontuzje , Trenerzy, Philipp Lahm, Uli Hoeness

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze