Rooney: De Gea jest lepszy od Neuera

Autor: Kacper Chwedoruk | 16.12.2014 15:18 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

Wielu uważa, że najlepszym bramkarzem na świecie jest Manuel Neuer. Reprezentant Niemiec genialnie czuje się we własnym polu karnym, ale również nie waha się go opuszczać, gdy jest taka potrzeba. Wayne Rooney jest jednak zupełnie innego zdania. Anglik twierdzi, że Neuer jest gorszym zawodnikiem od De Gei.

Po ostatnim ligowym spotkaniu z Liverpoolem (0:3), David De Gea zbiera niesamowite noty. Hiszpan był nie do pokonania. Wyjął aż siedem sytuacji sam na sam, w których zatrzymywał na zmianę Raheema Sterlinga oraz Mario Balotellego. 

– W moich oczach on jest teraz najlepszy na świecie. Stawiam Davida wyżej niż Manuela Neuera. On nie jest może tak wysoki, jak inni bramkarze, ale za to posiada wspaniały refleks. Znakomicie wywiązuje się ze swojej roli. Szczególnie, że przyszedł jako następca takiej legendy jak Edwin van der Sar. A to nie jest łatwe – powiedział Wayne Rooney. 

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Liverpool FC, Manchester United, Anglia, Niemcy, Wayne Rooney, David De Gea, Manuel Neuer, Mario Balotelli, Raheem Sterling

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (11)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze