Borussia potwierdziła! Jest pierwszy transfer!

Autor: Kacper Chwedoruk | 22.12.2014 19:36 | komentarzy: 43 | kategoria: News |

Borussia Dortmund ma za sobą fatalną rundę jesienną. W związku z tym, wicemistrzowie Niemiec będą się starali zmazać po sobie plamę w kolejnej fazie sezonu. Pomóc w tym ma sprowadzony piłkarz z Red Bull Salzburg, Kevin Kampl.

Pierwsza część rozgrywek dla Borussii Dortmund była katastrofalna. Podopieczni Jurgena Kloppa zakończyli ją na przedostatnim miejscu, czyli w strefie spadkowej. BVB marzenia o grze w europejskich pucharach najprawdopodobniej będzie musiała odłożyć do przyszłego sezonu, a głównym celem pozostanie walka o utrzymanie się w lidze, która pewnie zakończy się powodzeniem. Pomóc w tym mają zimowe wzmocnienia. 

Na pierwszy transfer nie było trzeba czekać nawet do rozpoczęcia okna transferowego. Do tego pozostało jeszcze sporo czasu, a Borussia już potwierdziła, że ich zawodnikiem zostanie Kevin Kampl. Ofensywny pomocnik Red Bull Salzburg ma świetne statystyki celnych podań oraz jest motorem napędowym większości akcji mistrzów Austrii, który wyśmienicie radzi sobie w Lidze Europy. 

Kampl strzelił 29 goli w 109 spotkaniach jakie rozegrał dla zespołu z Salzburga. Jest on również czternastokrotnym reprezentantem Słowenii. Borussia na oficjalnej stronie potwierdziła, że podpisał on kontrakt do 2019 roku. 

- Kevin to bardzo wszechstronny gracz. Obserwowaliśmy go od dawna i jesteśmy pewni, że doskonale pasuje do naszych potrzeb - przekonywał dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc.

Czytaj więcej o: Red Bull Salzburg, Niemcy, Borussia Dortmund, Austria, Michael Zorc, Kevin Kampl

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (43)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze