Xavi: Złota Piłka? Ronaldo na nią nie zasłużył

Autor: Kacper Chwedoruk | 24.12.2014 14:08 | komentarzy: 26 | kategoria: News |

2014 rok powoli się kończy, a za tym idzie wybór najlepszego piłkarza świata. Pozostało już tylko trzech faworytów, a na pole position wysuwa się Cristiano Ronaldo. Tym razem swoje zdanie na temat Złotej Piłki wypowiedział Xavi Hernandez.

Większość ekspertów i dziennikarzy związanych z futbolem twierdzi, że Złota Piłka 2014 może mieć tylko jednego właściciela. Jest nim Cristiano Ronaldo, który ma za sobą cudowny rok w Realu Madryt. Zupełnie odmienne zdanie na ten temat ma pomocnik Barcelony, Xavi Hernandez. Hiszpan uważa, że Portugalczyk nie zasłużył na to wyróżnienie i podał swoje typy. W gronie finalistów widziałby on dwójkę swoich kolegów z klubu z Camp Nou. 

– Cristiano nie dokonał niczego wielkiego podczas mistrzostw świata, a ja uważam, że w roku ich rozgrywania powinno się to szczególnie brać pod uwagę. Cóż, na pierwszym miejscu widziałbym Messiego, a za jego plecami Lahma i Mascherano  powiedział Xavi.

Najlepszego piłkarza świata poznamy 12 stycznia na uroczystej gali w Zurychu. Tym razem o to miano powalczą Cristiano Ronaldo, Lionel Messi oraz Manuel Neuer. 

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Bayern Monachium, Real Madryt, Hiszpania, Niemcy, Xavi Hernandez, Cristiano Ronaldo, Philipp Lahm, Lionel Messi, Manuel Neuer, Javier Mascherano

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (26)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze