Neuer uważa, że Messi i CR7 mają większe szanse. Tyle że nie dzięki umiejętnościom

Autor: Rafał Bedlewicz | 25.12.2014 14:46 | komentarzy: 40 | kategoria: News |

Niemiecki bramkarz nie spodziewa się, by to on został nagrodzony Złotą Piłką za rok 2014. Mimo to rozpiera go duma, że znalazł się w finałowej trójce kandydatów.

To wspaniałe trafić do takiego grona, ale o zwycięstwie nie ma mowy. Moi rywale, Messi i Ronaldo są rozpoznawalni na całym świecie, zarabiają wielkie pieniądze, biorą udział w kampaniach reklamowych, stanowią globalne marki ocenił krótko Neuer.

W całej historii Złotej Piłki (również tej przyznawanej do 2009 roku przez France Football) tylko raz bramkarz stanął na najwyższym stopniu podium w 1963 roku dokonał tego Lew Jaszyn. Choć Neuer od kilku lat stanowi trzon jednej z najlepszych ekip globu, a w mijającym roku sięgnął po Mistrzostwo Świata, jego szanse na Złotą Piłkę pozostają iluzoryczne.

To nie pierwszy raz, gdy Niemiec wyraża żal z powodu nikłych szans na tryumf w plebiscycie. W listopadzie stwierdził, że będzie się musiał obejść smakiem, bo „nie ma własnej marki ubrań i nie pozuje w bieliźnie”. Nawiązał w ten sposób do faworyta Cristiano Ronaldo.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Manuel Neuer, Złota Piłka

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Bale w Bayernie Monachium?

  Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

  czytaj więcej
 • Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

  W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

  czytaj więcej
 • Juventus wykupił Douglasa Costę

  Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

  czytaj więcej
 • Ter Stegen: Jestem rozczarowany decyzją trenera

  Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

  czytaj więcej
 • Jedenastka Ligi Mistrzów 17/18

  Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

  czytaj więcej

Komentarze (40)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze