Neuer uważa, że Messi i CR7 mają większe szanse. Tyle że nie dzięki umiejętnościom

Autor: Rafał Bedlewicz | 25.12.2014 14:46 | komentarzy: 40 | kategoria: News |

Niemiecki bramkarz nie spodziewa się, by to on został nagrodzony Złotą Piłką za rok 2014. Mimo to rozpiera go duma, że znalazł się w finałowej trójce kandydatów.

To wspaniałe trafić do takiego grona, ale o zwycięstwie nie ma mowy. Moi rywale, Messi i Ronaldo są rozpoznawalni na całym świecie, zarabiają wielkie pieniądze, biorą udział w kampaniach reklamowych, stanowią globalne marki ocenił krótko Neuer.

W całej historii Złotej Piłki (również tej przyznawanej do 2009 roku przez France Football) tylko raz bramkarz stanął na najwyższym stopniu podium w 1963 roku dokonał tego Lew Jaszyn. Choć Neuer od kilku lat stanowi trzon jednej z najlepszych ekip globu, a w mijającym roku sięgnął po Mistrzostwo Świata, jego szanse na Złotą Piłkę pozostają iluzoryczne.

To nie pierwszy raz, gdy Niemiec wyraża żal z powodu nikłych szans na tryumf w plebiscycie. W listopadzie stwierdził, że będzie się musiał obejść smakiem, bo „nie ma własnej marki ubrań i nie pozuje w bieliźnie”. Nawiązał w ten sposób do faworyta Cristiano Ronaldo.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Manuel Neuer, Złota Piłka

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (40)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze