Emocje w drugiej połowie, Lampard zapewnia wygraną City

Autor: Martyna Dębińska | 01.01.2015 18:02 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Anglii z poprzedniego sezonu w ramach 20. kolejki Premier League podejmował na swoim obiekcie Sunderland. Na festiwal strzelecki kibicom przyszło czekać do drugiej części spotkania, w której lepsi okazali się gospodarze zgarniając komplet punktów.

Sympatycy futbolu zgromadzeni dzisiaj na Etihad Stadium przez pierwsze czterdzieści pięć minut oglądali nudny mecz. Obraz gry uległ zmianie dopiero po przewie, kiedy to obie drużyny się przebudziły i zaatakowały. Wówczas padło aż pięć bramek, z czego trzy były autorstwa piłkarzy Manchesteru City.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Yaya Touré i miało to miejsce dopiero w 57. minucie. Był to ładny gol, Iworyjczyk dostał podanie od Stevana Joveticia i huknął z pierwszej piłki. Jego były kolega z drużyny, Costel Pantilimon nie miał absolutnie szans na obronę takiej bomby.

Chwilę później lewą flanką ruszył Gaël Clichy, zagrał do Stevana Joveticia, a ten popisał się nieszablonowym uderzeniem i umieścił piłkę w siatce piętą. „Obywatele” prowadzili już 2:0 i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, lecz wtedy do głosu doszli przeciwnicy.

Najpierw, zaledwie dwie minuty po podwyższeniu prowadzenia, Joe Harta pokonał Jack Rodwell uderzeniem głową. Następnie Pablo Zabaleta sprezentował ekipie Sunderlandu rzut karny. Do piłki podszedł Adam Johnson, który kompletnie zmylił golkipera rywali i doprowadził do wyrównania.

Wtedy po raz kolejny w tym sezonie gospodarzy uratował Frank Lampard. Anglik pojawił się raptem cztery minut wcześniej na murawie, lecz znalazł się w polu karnym „Czarnych Kotów” w odpowiednim czasie i dośrodkowaną piłkę uderzył głową i wpakował ją do bramki rywali. Drugą asystę w tym spotkaniu zapisał przy swoim nazwisku Gaël Clichy.

Manchester City – Sunderland AFC 3:2 (0:0) Touré 57', Jovetić 66', Lampard 73' – Rodwell 68', Johnson 71' (k.)

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.