„Messi przed Neuerem? To niesprawiedliwe!”

Autor: Rafał Bedlewicz | 13.01.2015 21:50 | komentarzy: 25 | kategoria: News |

Świetne występy w klubie i zdobyte we wspaniałym stylu mistrzostwo świata umknęły oddającym głosy w plebiscycie na najlepszego piłkarza FIFA. Manuel Neuer miał być pierwszym od pół wieku bramkarzem, który zgarnie Złotą Piłkę. Przegrał z kretesem, czemu nadziwić nie może się Toni Kroos.

Ronaldo nie miał sobie równych wśród graczy pola, ale na bramce w poprzednim roku najlepszy był Manuel. To oczywiste, że walka o powinna się rozegrać miedzy tą dwójką. Fakt, że Messi zajął drugie miejsce i mimo kiepskiego sezonu wyprzedził Neuera, który tyle osiągnął, jest nie do pojęcia ocenił pomocnik Realu Madryt.

Niemiecki golkiper zgarnął w 15,72% głosów, o 0,04% więcej uzbierał gwiazdor Barcelony. Ronaldo z wynikiem 37,66% wyraźnie więc odskoczył reszcie stawki.

Tegoroczne wyniki dowodzą, że w zestawieniu z rozgrywkami europejskimi, prestiż mundialu rok po roku spada. Rezultaty rewelacji mistrzostw  Manuela Neuera, czwartego Arjena Robbena (7,17%) i kolejnego Thomasa Mullera (5,42%), nawet zsumowane, pozostają daleko w tyle za liczbą głosów oddanych na Cristiano, który najlepszą grę zaprezentował w klubie.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Bayern Monachium, Real Madryt, Hiszpania, Niemcy, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Manuel Neuer, Toni Kroos, Złota Piłka

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (25)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze