Wymęczone zwycięstwo Schalke, „czerwony” Huntelaar

Autor: Martyna Dębińska | 31.01.2015 17:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Spotkanie dwóch zespołów z górnej części tabeli zakończyło się wygraną gospodarzy. Hannover musiał uznać wyższość rywali, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marco Höger.

Na Veltins-Arena „Die Knappen” podejmowali dziś Hannover 96. Podopieczni Tayfuna Korkuta nie rozpętali w Gelsenkirchen tornada. Utrzymywali się jednak znacznie częściej przy piłce, co niestety nie miało przełożenia na końcowy wynik.

Rezultat został ustalony już w pierwszej połowie meczu. Christian Fuchs sprytnie wycofał piłkę do Marco Högera, który uderzył silnie po ziemi i pokonał Ron-Roberta Zielera. Mimo prób obu ekip, więcej goli już nie padło.

Warto odnotować natomiast fakt, że na pięć minut przed końcem spotkania murawę musiał opuścić gwiazdor Schalke, Klaas-Jan Huntelaar. Holender zaatakował rywala od tyłu i arbiter bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę. Jest to ogromne osłabienie, bowiem w następnej kolejce „Die Knappen” zmierzą się z Bayernem Monachium.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen – Hannover 96 1:0 (1:0) Höger 32'