Liverpool zgodnie z planem, powrót Sturridge'a

Autor: Ewa Grodzka | 31.01.2015 17:56 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W 23. kolejce Premier League Liverpool podejmował „Młoty”. Niespodzianki nie było, lepiej na Anfield zaprezentowali się gospodarze, którzy ograli rywala 2:0.

Drużyna Brendana Rodgersa od początku meczu notowała sporo strat i niedokładnych podań, mimo tego okazji do strzelenia bramki nie brakowało. Jako pierwszy „Młotom” chciał zagrozić Marković, ale jego pierwsza próba została zablokowana, a dobitka okazała się bardzo niecelna.

Po 20 minutach gry Coutinho cudownie zagrał piłkę piętką do Sterlinga, ten trafił jednak w interweniującego bramkarza. Następnie Henderson zdecydował się na bezpośrednią próbę, ale trafił w głowę jednego z rywali, piłka po rykoszecie powędrowała nad poprzeczką. Podobnie Lucas przed polem karnym bez przyjęcia uderzył na bramkę Adriana, ale bramkarz przyjezdnych znów okazał się bezbłędny. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry świetną okazję zmarnował Lazar Marković. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Serba, który w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę.

Druga połowa przyniosła nam trafienie, zdobyli je gospodarze w 51. minucie. Akcja zaczęła się od podania Moreno z lewej strony przed pole karne do Coutinho. Ten sprytnie dograł piłkę w pole karne do Sterlinga, który nie zwykł marnować takich okazji. „The Reds” nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia, w 68. minucie po pięciomiesięcznej przerwie na murawie pojawił się więc długo wyczekiwany Daniel Sturridge. Anglik od razu wziął się do roboty, po kontrze wpadł w pole karne, uderzał z ostrego kąta, ale wprost w nogi Adriana. Nie mylił się za to dziesięć minut przed końcem. Coutinho zagrał na wolne pole do Sturridge’a, ten posłał futbolówkę do bramki przy bliższym słupku. Gospodarze kontrolowali grę do końca spotkania, ale gole już nie padły.

Liverpool – West Ham United 2:0 (0:0) Sterling 51’, Sturridge 80’