Chelsea zwiększa przewagę, debiut Cuadrado

Autor: Ewa Grodzka | 07.02.2015 18:18 | komentarzy: 24 | kategoria: Recenzja meczu |

W 24. kolejce Premier League Chelsea wygrała na wyjeździe z Aston Villą 2:1. Tym samym podopieczni José Mourinho mają już siedem punktów przewagi nad Manchesterem City, który nieoczekiwanie zremisował z Hull City.

Pierwsze minuty były bardzo senne, jednak Chelsea zupełnie zdominowała rywali, którzy zostali zepchnięci do defensywy. Dominacja "The Blues" przyniosła efekt już w ósmej minucie spotkania. Oscar przeprowadził rajd prawą stroną boiska, zagrał do Williana, ten do Hazarda, a ten lekko dotknął piłkę, która wpadła obok bezradnego Guzana.

Tuż przed przerwą zawodnicy Jose Mourinho mogli wyprowadzić drugi cios. Tym razem Hazard kapitalnie zagrał do Ramiresa. Wydawało się, że padnie gol, ale pomocnika Chelsea w ostatniej chwili uprzedził Ciaran Clark.

Mimo tego, podopieczni Paula Lamberta dobrze zareagowali na stratę bramki i zaczęli grać coraz bardziej efektywnie. Udało im się stworzyć kilka groźnych akcji i wywalczyć sporo stałych fragmentów gry w pobliżu bramki Courtoisa, ale nie było efektu bramkowego. Tuż po wznowieniu gry goście wyrównali. Carles Gil popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony. Zamykający akcje Jores Okore uderzył głową obok bezradnego Thibauta Courtoisa.

Londyńczycy szukali zwycięstwa, udało im się to w 66. minucie meczu. Cesar Azpilicueta przeprowadził bardzo dobrą akcję na lewym skrzydle, dograł do Ivanovicia, a ten przepięknym wolejem z lewej nogi pokonał Guzana. W 80. minucie byliśmy świadkami debiutu nowego nabytku "The Blues". Juan Cuadrado zastąpił na placu gry Williana. Co prawda nie udało mu się zdobyć bramki, czy zaliczyć asysty, ale wywalczył rzut rożny.

Aston Villa – Chelsea 1:2 (0:1) Okore 48’ - Hazard 8’, Ivanović 66’