Pokaz siły Bayernu, HSV rozbite!

Autor: Martyna Dębińska | 14.02.2015 17:50 | komentarzy: 17 | kategoria: Recenzja meczu |

Kolejny mecz i kolejny grad goli. 21. kolejka Bundesligi okazała się niezwykle emocjonująca. W spotkaniu lidera przyniosło osiem trafień i strzelali tylko gospodarze. Swój udział w tym zwycięstwie miał także Robert Lewandowski, który wreszcie wpisał się na listę strzelców.

Worek z golami rozwiązał się w 21. minucie. Gospodarzom pomogli w tym rywale, którzy we własnym polu karnym zagrywali piłkę ręką. Egzekutorem „jedenastki” okazał się Thomas Müller. Niemiec bez najmniejszych problemów pokonał Jaroslava Drobný'ego.

Zaledwie dwie minut po otwarciu wyniku spotkania, Bayern podwyższył prowadzenie. Znów uderzał Müller, lecz tym razem bramkarz obronił ten strzał. Drobný był jednak bez szans przy dobitce Mario Götze. Kolejne trafienie było autorstwa Arjena Robbena. Holender popisał się mierzonym, technicznym strzałem.

Trzy gole do przerwy były najmniejszym wymiarem kary dla HSV. Przyjezdni dostali baty dopiero w drugiej połowie. Już dwie minut po wznowieniu gry piłkę do siatki ponownie wpakował Robben. Następnie swoją drugą bramkę zdobyłThomas Müller.

Gola na 6:0 strzelił Robert Lewandowski. Robben dostał piłkę już w polu karnym, świetnie podał do wychodzącego na wolną pozycję Müller, a ten zagrał do Polaka, któremu pozostało dostawić nogę, aby wpisać się na listę strzelców.

Lewandowski miał szansę na dopisanie przy swoim nazwisku kolejnego trafienia, lecz w dogodnej sytuacji dobrze interweniował Drobný. Biegnący za akcją Franck Ribéry zgarnął wyplutą przed siebie przez bramkarza piłkę i posłał ją do siatki. W samej końcówce przeciwników dobił jeszcze Mario Götze.

Bayern Monachium – Hamburger SV 8:0 (3:0) Müller 21' (k.) i 54', Götze 23' i 88', Robben 36' i 47', Lewandowski 56', Ribéry 69'