„Wsiedliśmy na Juventus na ich terenie, a to nie każdemu się udaje”

Autor: Rafał Bedlewicz | 25.02.2015 14:58 | komentarzy: 12 | kategoria: News |

Teoretycznie: Borussia, której nie wiedzie się w lidze, a w Lidze Mistrzów dała się wczoraj ograć Juventusowi, ma powody do zmartwień. Praktycznie: Niemcom, by grać dalej, wystarczy u siebie minimalne zwycięstwo, a o to, zdaniem Jürgena Kloppa nie będzie trudno.

Co dla mnie oznacza wynik? Że wciąż jesteśmy w grze. Możemy wrócić do domu z podniesionymi głowami. Rzadko zdarza się, by ktoś zdominował Juve w Turynie, a nam się to w pierwszej połowie udało. Dzięki temu wiemy, jak musimy się zaprezentować w rewanżu komentuje wczorajszą porażkę 1:2 szkoleniowiec BVB.

O ile więc przygotowanie taktyki nie będzie dla charyzmatycznego trenera problemem, o tyle niełatwe może być skompletowanie składu  wczoraj z gry wypadło mu dwóch obrońców  Sokratis Papastathopoulos oraz Łukasz Piszczek. Ten pierwszy naderwał mięsień, ale – zdaniem Kloppa – to nic poważnego.

Mamy nadzieję, że już w weekend będzie do mojej dyspozycji oznajmił Niemiec.

Gorzej sytuacja wygląda z Polakiem, któremu wróży się kilka tygodni przerwy od futbolu. Niewykluczone jednak, że i on zdąży się wykurować starcie w Dortmundzie dopiero 18 marca.

Komentarze (12)

• Innoc3nt Legenda
    Wsiedli na Juventus, ale to Stara Dama ostatecznie była na górze.
  • JuveT Triumfator
    Weźmy pod uwagę fakt, że wczoraj nasza pomoc nie isistniała. Po zejściu Pirlo nic konkretnego się tam nie działo. Pogba słabo, Vidal nie nadaje się na tą pozycję, a Marchisio był też niewidoczny. Jeżeli środek u nas zagra tak, jak powinien, to wygramy rewanż.
    Tak, Vidal był jakiś niewyraźny.
    Otóż to. On na tej pozycji traci tylko. Jeżeli nie gra Pirlo, to tylko wtedy może grać na swojej pozycji.
  • auman Półfinalista
    My za to mieliśmy manekina na bramce.
    Trzeba przyznać, że przy pierwszej bramce się nie popisał. Mógł lepiej to wybronić.
  • Krystian5594 Ćwierćfinalista
    JuveT - Jesteś zainteresowany Pinokiem (Mikim) i Jepetto (Romanem) ? :D Niezły duet, na pewno u was spisaliby się nieźle - w końcu w struganiu są najlepsi, szczególnie ten pierwszy :D
    + Kevinek w komplecie. Będzie niezłe trio.
    Jeżeli mielibyśmy ich brać, to pod warunkiem, że nie będą dostawać pensji i będą nosić napoje dla reszty składu.
    Oby Piszczek wrócił. Co do wypowiedzi, tak samo można powiedzieć o Signal Iduna Park, która będzie koszmarem dla Juventusu bo tam tak samo jak w Turynie kibice są nieziemscy i doping będzie bardzo ważny żeby wgrać nad Starą Damą. Zobaczymy co z tego wyniknie ale na pewno będziemy mogli się spodziewać równie zaciętego meczu bo to będzie zwieńczenie zwycięstwa jednej drużyny a porażka drugiej. Liczę na swoją drużynę choć szkoda mi Juventusu gdyby przegrali bo grają dobrze ale mają często pecha bądź czuwa nad nimi jakieś niezidentyfikowane fatum w LM ;p
  • han64 Triumfator
    Juve ma wieksze szanse aby awansowac do kolejnej rundy i jesli zagraja tak jak w Turynie to wygraja,chyba ze Allegri zrobi z Juve to co zrobil z Milanem vs BArca to bd bardzo zle i byc moze padnie wynik 4:0 xd kto wie :P czas pokaze :)
  • AdrianoJuve93 Uczestnik LM
    O jakiej dominacji mówi Klopp? Posaidanie piłki w pierwszej połowi 52-48 dla BvB takie samo w całym meczu, okazji więcęj Juve w obu połowach. Dobrze,że BvB uznaje to za dominacje bo w rewanżu dzięki temu Juve może mieć łatwiej:)