Al Thawadi: Współczuję europejskim klubom

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.03.2015 08:46 | komentarzy: 19 | kategoria: News |

Przewodniczący komisji do spraw organizacji Mundialu w 2022 roku w Katarze zabrał głos, po ogłoszeniu, że ten turniej miałby być rozgrywany na przełomie listopada i grudnia.

Propozycja organizacji mistrzostw świata w 2022 roku w okresie jesienno-zimowym wywołała burzę wśród europejskich federacji piłkarskich. Gdyby ten plan miał dojść do skutku, ludzie odpowiedzialni za terminarze mieliby niemały ból głowy. Warto pamiętać, że europejskie puchary także musiałyby zostać odpowiednio zaplanowane na ten rok.

Oburzenie europejskich federacji stara się nieco ostudzić szef komisji do spraw organizacji turnieju w Katarze, Hassan Al Thawadi. Wyraził on swoje współczucie dla nich, ale zaznaczył jednocześnie, że trzeba poczekać na końcowy werdykt w tej sprawie. Powodem organizacji turnieju w Katarze w okresie jesienno-zimowym są wysokie temperatury, jakie panują tam latem.

– Współczujemy europejskim federacjom piłkarskim. Zawsze będą ludzie, którzy zgodzą się z nami, ale także tacy, którzy będą przeciwni. W pełni to rozumiem. Postawiliśmy sprawę jasno. Cokolwiek zdecyduje Komitet Wykonawczy FIFA, poprzemy to. Mamy rekomendację od komisji FIFA, pozostaje czekać na końcowy werdykt – powiedział Al Thawadi.

Czytaj więcej o: FIFA, UEFA, Katar

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (19)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze