Bezbarwna Roma gubi punkty

Autor: Patryk Prokulski | 08.03.2015 16:54 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Marazm Romy trwa. Ekipa ze stolicy Italii po raz trzeci z rzędu remisuje z rywalem, a Cagliari wciąż pozostaje ostatnią drużyną, która doznała porażki w starciu z Giallorossi. Dzisiaj podopiecznym Rudiego Garcii oparli się piłkarze Chievo Verony.

Początek meczu w Weronie zapowiadał szturm gości. Już w 6. minucie groźnie z woleja uderzał Iturbe, ale zabrakło mu szczęścia. W odpowiedzi do głosu kilkukrotnie doszli gospodarze, ale chociaż Pellisier i Izco robili sporo wiatru, jedynym tego efektem były kolejne kornery dla Chievo. Chociaż to goście przeważali w pierwszej części meczu, nie byli oni w stanie zaoewnić sobie klarownych sytuacji. Najlepszą miał pod koniec pierwszej połowy Gervinho, który w świetnym stylu minął obrońców, ale jego strzał minął słupek bramki strzeżonej przez Bizzariego o centymetry.

W drugiej połowie bardzo aktywni w szeregach gości byli zwłaszcza Cole i Iturbe, ale z ich akcji niewiele wynikło. Z kolei Chievo najbliżej gola było za sprawą Meggioriniego,którego strzał zza pola karnego z najwyższym trudem wyybronił De Sanctis.

Mecz w Weronie stał na bardzo niskim poziomie, a kibice pryjezdnych będą  z pewnością chceli o nim jak najszybciej o nim zapomnieć.Po tym spotkaniu Roma może niemal definitywnie pożegnać się z marzeniami o mistrzostwie, dodatkowo może się do niej zbliżyć Napoli, które wieczorem zmierzy się z Interem.

• Liga Mistrzów: Środowy przegląd prasy

Wtorkowe pojedynki za nami. Było mnóstwo emocji, głównie na Stamford Bridge, jednak teraz czas na następne pojedynki. Liga Mistrzów się nie zatrzymuje, a do gry wkraczają Sevilla, Manchester United, Szachtar Donieck oraz AS Roma.

• Kolejne trafienie Ündera; „Wilki” lepsze od „Zebr”

W 25. kolejce włoskiej Serie A piłkarze zarządzani przez Eusebio Di Francesco mierzyli się z graczami Udinese Calcio. Impuls do walki o trzy punkty dał były zawodnik Basaksehiru.

AS Roma podejmowała dzisiaj u siebie Benevento Calcio i ograła rywala 5:2. Do przerwy był bramkowy remis, ale podczas dwóch ostatnich kwadransów gospodarz zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i sięgnął po trzy punkty.

Oba zespoły dokonały najpotrzebniejszych transferów, wypełniając luki po sprzedanych bądź zawieszonych piłkarzach. Nieco aktywniejsi na rynku transferowym byli „Giallorossi”.