Bezbarwna Roma gubi punkty

Autor: Patryk Prokulski | 08.03.2015 16:54 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Marazm Romy trwa. Ekipa ze stolicy Italii po raz trzeci z rzędu remisuje z rywalem, a Cagliari wciąż pozostaje ostatnią drużyną, która doznała porażki w starciu z Giallorossi. Dzisiaj podopiecznym Rudiego Garcii oparli się piłkarze Chievo Verony.

Początek meczu w Weronie zapowiadał szturm gości. Już w 6. minucie groźnie z woleja uderzał Iturbe, ale zabrakło mu szczęścia. W odpowiedzi do głosu kilkukrotnie doszli gospodarze, ale chociaż Pellisier i Izco robili sporo wiatru, jedynym tego efektem były kolejne kornery dla Chievo. Chociaż to goście przeważali w pierwszej części meczu, nie byli oni w stanie zaoewnić sobie klarownych sytuacji. Najlepszą miał pod koniec pierwszej połowy Gervinho, który w świetnym stylu minął obrońców, ale jego strzał minął słupek bramki strzeżonej przez Bizzariego o centymetry.

W drugiej połowie bardzo aktywni w szeregach gości byli zwłaszcza Cole i Iturbe, ale z ich akcji niewiele wynikło. Z kolei Chievo najbliżej gola było za sprawą Meggioriniego,którego strzał zza pola karnego z najwyższym trudem wyybronił De Sanctis.

Mecz w Weronie stał na bardzo niskim poziomie, a kibice pryjezdnych będą  z pewnością chceli o nim jak najszybciej o nim zapomnieć.Po tym spotkaniu Roma może niemal definitywnie pożegnać się z marzeniami o mistrzostwie, dodatkowo może się do niej zbliżyć Napoli, które wieczorem zmierzy się z Interem.