Przebudzenie w końcówce i wyraźna wygrana Bayeru

Autor: Martyna Dębińska | 08.03.2015 19:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Wydawało się, że „Aptekarze” mecz z SC Paderborn 07 zakończą bezbramkowym remisem. Przyjezdni z Leverkusen przebudzili się jednak na końcowe dwadzieścia minut i zaaplikowali swoim przeciwnikom trzy bramki, które zapewniły trzy punkty.

Bayer znajduje się ostatnio na fali wznoszącej. Forma zawodników w najistotniejszym fragmencie sezonu pnie się ku górze i podopieczni Rogera Schmidta konsekwentnie realizują swój plan. Nie zawsze ich występy są ładne dla oka, lecz ostatecznie udaje się osiągnąć korzystny rezultat dzięki ciężkiej pracy całej drużyny.

Nie inaczej było tym razem. „Aptekarze” rywalizują w górnej części tabeli o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, zaś SC Paderborn 07 walczy o utrzymanie. Oczywiście goście byli zdecydowanym faworytem, ale przez większą część spotkania nie miało to swojego odzwierciedlenia na murawie i do 73. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy jednak Bayer ukąsił rywali, co zaowocowało końcowym triumfem.

Pierwszą bramkę zdobył Kiriakos Papadopulos, dając tym samym sygnał do ataku swoim kolegom z drużyny. Gonzalo Castro popisał się znakomitą wrzutką za obrońców, a Grek uderzeniem głową pokonał Lukasa Kruse.

Podwyższenie wyniku miało miejsce w 84. minucie. Fantastyczna akcja zespołowa przyniosła drugie trafienie. Dośrodkowanie w pole karne, Castro zgrał głową piłkę do niepilnowanego Son Heung-mina, który nie zwykł marnować takich okazji i pewnie posłał futbolówkę do siatki.

Koreańczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców już w doliczonym czasie gry. Stefan Kießling do Juliana Brandta, ten piętką wycofuje do Heung-mina, a atakujący mocnym strzałem zza szesnastki zdobywa trzeciego gola dla Bayeru. Na uwagę zasługuje fakt, iż 22-latek w Bundeslidze strzela bramkę co 187 minut, co czyni go najlepszym strzelcem w swoim zespole.

SC Paderborn 07 – Bayer 04 Leverkusen 0:3 (0:0) Papadopulos 73', Heung-min 84', 90+3'