Bayern gromi, Szachtar za burtą

Autor: Martyna Dębińska | 11.03.2015 22:35 | komentarzy: 33 | kategoria: Recenzja meczu |

Początek meczu i od razu rzut karny dla gospodarzy oraz dodatkowo czerwona kartka dla Ołeksandra Kuczera. To zdarzenie miało kluczowe znaczenie na przebieg spotkania. Osłabieni Ukraińcy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i zostali rozbici aż 7:0.

Już po pierwszej akcji, która miała miejsce w 3. minucie, arbiter Willie Collum wskazał na „wapno”. Mario Götze znajdując się z piłką w polu karnym został powalony przez Ołeksandra Kuczera. Oczywiście co do podyktowania „jedenastki“ wątpliwości nie ma, lecz wyrzucenie defensora z boiska jest decyzją kontrowersyjną. Rzut karny pewnie wykorzystał Thomas Müller, tym samym rozwiązując worek z bramkami.

Kibice zgromadzeni na Arenie Monachium, z podwyższenia wyniku cieszyli się po upływie pół godziny. Po niemałym zamieszaniu w szesnastce Szachtara, futbolówka trafiła wreszcie do Roberta Lewandowskiego, który trafił jednak wprost w bramkarza gości. Mimo to odbita piłka trafiła pod nogi Jérôme'a Boatenga, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Kolejne trafienia przyszły w drugiej połowie. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry, Andrija Pjatowa pokonał Franck Ribéry. Chwilę później Francuz ponownie próbował szczęścia, tym razem górą okazał się bramkarz Szachtara, lecz wobec dobitki Thomasa Müllera pozostał bezradny.

W 63. minucie gola zdobył Holger Badstuber. Rafinha z prawego skrzydła dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył właśnie Niemiec, który głową strzelił piątą bramkę dla Bayernu. Gospodarze wyraźnie rozluźnieni bawili się z podopiecznymi Mircea Lucescu. Następnym piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców był Robert Lewandowski. Polak wykorzystał doskonałe podanie Bastiana Schweinsteigera i z zimną krwią trafił do bramki. Dzieła zniszczenia dokończył Mario Götze.

Bayern Monachium – Szachtar Donieck 7:0 (2:0) Müller 3' (k.) i 52', Boateng 34', Ribéry 50', Badstuber 63', Lewandowski 75', Götze 87'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Bayern Monachium, Niemcy, Szachtar Donieck, Franck Ribery, Robert Lewandowski, Thomas Muller, Ukraina, Jerome Boateng, Holger Badstuber, Bayern - Szachtar 2015-03-11