Borussia wygrywa w Hannoverze. Dublet Aubameyanga, 90 minut Kuby

Autor: Robert Kobierowski | 21.03.2015 17:40 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund pokonała Hannover 3:2 na AWD Arena i awansowała na 10. miejsce w tabeli Bundesligi. Trzy punkty ekipie z Westfalii zapewnili Pierre Emerick Aubameyang oraz Shinji Kagawa.

Swoją obecność w spotkaniu już w pierwszej minucie mógł zaakcentować Jakub Błaszczykowski. Polak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale dobrze ustawiony Robert Ron-Zieler odbił jego uderzenie. W 19. minucie goście wyszli na prowadzenie. Błaszczykowski zainicjował akcję przytomnym podaniem do Reusa. Niemiec dojrzał dobrze wychodzącego na pozycję Aubameyanga, a Gabończyk zakończył akcję golem.

Radość fanów klubu z Dortmundu nie trwała jednak zbyt długo. Piłkę przy środkowej linii stracił były kapitan reprezentacji Polski, a Hannover ruszył z kontrą. Bittencourt ruszył lewą flanką, dograł futbolówkę do Stindla, a ten doprowadził do wyrównania. Zawodnicy Borussii po straconej bramce stracili pomysł na grę, a inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Strata Gundogana powinna zakończyć się golem Bittencourta, ale były zawodnik BVB nie wykorzystał idealnego podania Brianda i fatalnie spudłował.

Piłkarze Jürgena Kloppa nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry również w pierwszych fragmentach drugiej odsłony meczu. Ekipę Dortmundu od straty gola uratował Hummels, wybijając piłkę z linii bramkowej. Sytuacja na murawie niespodziewanie zmieniła się w 55. minucie. Leonardo Bittencourt za drugą żółtą kartkę opuścił boisko i poważnie osłabił swój zespół. Grę w przewadze BVB wykorzystała natychmiast. Błaszczykowski przebiegł z piłką dobre kilkadziesiąt metrów i zagrał do Reusa. Niemiec podał do będącego przed bramką Kagawy, a Japończyk trafił do siatki z najbliższej odległości.

Nie minęły trzy minuty, a goście prowadzili już różnicą dwóch bramek. Kagawa zewnętrzną częścią stopy dośrodkował wprost na głowę Aubameyanga, który zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu. Wicemistrzowie Niemiec złapali wiatr w żagle i coraz częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Zielera. Błaszczykowski przedryblował dwóch rywali, wycofał piłkę do Reusa, lecz strzał byłego zawodnika z Monchengladbach obronił Zieler. Golkiper gospodarzy był dzisiaj dobrze dysponowany i po chwili poradził sobie również z mocnym uderzeniem Sokratisa. Dziesięć minut przed końcem, stuprocentową sytuację zmarnował Reus, gdy piłka po strzale 25-latka trafiła w słupek.

Nieoczekiwane emocje w końcówce meczu sprawił Stindl. Niemiec fenomenalnie przymierzył zza pola karnego i pokonał po raz drugi Weidenfellera. Na więcej już jednak gospodarzy stać nie było i mecz zakończył się zwycięstwem BVB.

Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (1:1) Stindl 31, 82' - Aubameyang 19, 61', Kagawa 57'