United lepsze od "The Reds", dublet Maty zapewnia wygraną!

Autor: Robert Kobierowski | 22.03.2015 16:25 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierowym pojedynku 30. kolejki Premier League Liverpool przegrał na własnym stadionie 1:2 z Manchesterem United. Trzy punkty drużynie Lousia Van Gaala dwoma trafieniami zapewnił Juan Mata. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Daniel Sturridge.

Od samego początku mecz toczył się pod wyraźnym dyktandem gości, którzy zdominowali piłkarzy Brendana Rodgersa. Napór "Czerwonych Diabłów" przyniósł skutek w 14. minucie. Ander Herrera zagrał prostopadle do Maty, a Hiszpan celnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w siatce. Z biegiem czasu piłkarze z miasta Beatlesów grali coraz lepiej i mogli wyrównać kilkanaście minut później. Henderson zagrał do Sturridga, ten wycofał do wbiegającego Lallany, ale Anglik nieznacznie się pomylił.

Receptą na poprawę gry Liverpoolu w drugiej połowie miało być wprowadzenie Stevena Gerrarda. Anglik zastąpił słabo grającego Adama Lallanę. Doświadczony kapitan "The Reds" wyleciał jednak z boiska wraz ze swoim pierwszym kontaktem z piłką. Pomocnik gospodarzy nastąpił złośliwie na nogę Herrery i obejrzał czerwoną kartkę.

10 minut później ilość zawodników na boisku w obu drużynach mogła się wyrównać. Bezpardonowe wejście w nogi Hendersona zakończyło się jednak dla Jonesa tylko żółtym kartonikiem. Goście wykorzystali grę w przewadze i po chwili podwyższyli swoje prowadzenie. W roli głównej po raz drugi wystąpił Juan Mata. Hiszpan wykorzystał dokładne podanie górą rezerwowego Di Marii i fenomenalnym uderzeniem nożycami po raz drugi pokonał Mignolet.

Waleczni piłkarze Liverpoolu nie złożyli broni i zdołali strzelić bramkę kontaktową. Strzałem po krótszym rogu Davida De Geę pokonał Daniel Sturridge. Mimo starań do końcowego gwizdka, "The Reds" nie zdołali już doprowadzić do wyrównania. Szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Rooney. Kapitan przyjezdnych nie trafił jednak jedenastki podyktowanej już w doliczonym czasie gry. Świetną paradą popisał się Mignolet.

Spotkanie zakończyło się bardzo nerwowo. W ostatniej akcji meczu Skrtel złośliwie nastąpił na nogę De Gei, przeskakując nad nim. Arbiter nie zauważył przewinienia Słowaka, lecz wydaje się, że po przebadaniu sprawy przez komisję stoper Liverpoolu nie wyjdzie na murawę w najbliższych kilku starciach.

Liverpool FC - Manchester United FC 1:2 (0:1) Sturridge 69' - Mata 14, 59'