Słaby występ Chelsea. Szczęśliwą wygraną zapewnia Rémy

Autor: Martyna Dębińska | 22.03.2015 18:55 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Londyńczycy notują kolejny słaby występ. Wygrywając 2:0 pozwolili rywalom w dwie minuty zniweczyć cały swój wysiłek i doprowadzić do wyrównania. Roztrwonili swoją przewagę, ale uwagi przekazane przez Mourinho w przerwie i przemyślane zmiany szkoleniowca, dały zwycięstwo jego ekipie.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Przyjezdni już po dziesięciu minutach prowadzili dwoma bramkami i kiedy wydawało się, że teraz będzie z górki, w szeregi „The Blues” wkradło się rozluźnienie, które z zimną krwią obróciły na swoją korzyść „Tygrysy”.

Chelsea jest faworytem w wyścigu po mistrzostwo kraju. Musi jednak grać bardzo uważnie, bowiem ciągle na plecach czuje oddech Manchesteru City, Arsenalu oraz „Czerwonych Diabłów”. Premier League jest szalenie nieprzewidywalną ligą i już nieraz mogliśmy się o tym przekonać. Nie inaczej było dziś, kiedy w ramach 30. kolejki podopieczni José Mourinho zawitali KC Stadium, aby zmierzyć się z Hull City, które okupuje dolną część tabeli.

Już dwie minuty po rozpoczęciu spotkania, goście cieszyli się z gola dającego prowadzenie. Diego Costa podał do gwiazdora drużyny, Edena Hazarda, a ten przebiegł z nią chwilę i mimo atakujących go rywali, zdołał oddać strzał i pokonać Allana McGregora. Chwilę później padła bramka podwyższająca wynik, a dokonał tego niezawodny duet Cesc Fàbregas – Diego Costa. Pomocnik posłał długie podanie do napastnika, który dopadł do piłki, wbiegł z nią w pole karne i huknął, nie dając szans na obronę bramkarzowi gospodarzy.

„The Blues” mając dwubramkową zaliczkę poczuli się na tyle pewnie, że odpuścili nieco swoim rywalom. I to był błąd, ponieważ podrażnione Hull City chciało się jak najszybciej zrehabilitować przed własną publicznością. I tak drużyna Steve'a Bruce'a w zaledwie dwie minuty doprowadziła do wyrównania. Najpierw, w 26. minucie Andrew Robertson idealnie podał za obrońców do Ahmeda El-Mohamadiego, któremu pozostało tylko wpakowanie piłki do siatki. Następnie prezent swoim przeciwnikom zrobił Thibaut Courtois. Belg chciał się zabawić we własnym polu karnym, dostał podanie od Branislava Ivanovicia i chciał minąć zwodem atakującego go rywala, lecz za bardzo wypuścił sobie futbolówkę, ta padła łupem Abela Hernándeza, który z łatwością skierował ją do bramki.

W szatni José Mourinho z pewnością miał dużo uwag do przekazania swoim podopiecznym. W drugiej połowie Portugalczyk wpuścił na plac gry Loïc'a Rémy'ego, który ostatecznie zapewnił trzy punkty przyjezdnym. W 77. minucie Chelsea przeprowadziła zabójczą w skutkach akcję. Oscar podał do Williana, ten do Rémy'ego, a Francuz strzelił zwycięskiego gola.

Hull City FC – Chelsea FC 2:3 (2:2) El-Mohamadi 26', Hernández 28' – Hazard 2', Costa 9', Rémy 77'