Zwycięstwo okupione stratą

Autor: Patryk Prokulski | 19.04.2015 16:41 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Kibice po tym meczu Manchesteru City z West Hamem zapamiętają przede wszystkim dwie rzeczy - niecodziennej urody samobójcze trafienie Collinsa i starcie z 67. minuty, kiedy to trafiony łokciem w twarz został David Silva.

Niestety cios Kouyate było na tyle silne i celne, że Hiszpan przez kilka minut leżał na murawie i potrzebował interwencji medyków. Pomocnik został zniesiony na noszach, niezbędne było też użycie maski tlenowej. Etihad Stadium pożegnało gracza owacją na stojąco. Pierwsze doniesienia mówią o złamanej szczęce.

To wydarzenie wyraźnie podcięło skrzydła gospodarzom, bo od tego czasu coraz częściej do glosu dochodzili gracze West Hamu. Niestety dla nich, było to już przy stanie 2:0 dla Citizens, a zdobycie chociażby kontaktowego gola uniemożliwiał Joe Hart do spółki z obroną. Dobre okazje mieli Enner Valencia, Downing czy wpuszczonny na murawę w drugiej części gry Nolan, ale zabrakło im skuteczności.

Ostatnie kilkanaście minut nie zmieniło nie tylko wyniku, ale też obrazu gry. The Citizens rozegrali kapitalny mecz, a na największe pochwały zasłużyli przede wszystkim Yaya Toure i Jesus Navas. Pierwszy zaliczył aż 113 celnych podań i znakomicie rozprowadzał piłki, drugi natomiast był motore napędowym zespołu - wykreował kolegom aż osiem okazji, zaliczył asystę prze bramce na 2:0 Aguero, to jego podanie tak niefortunnie przeciął w 18. minucie wspomniany wyżej Collins.

Zawodnicy Pellegriniego powinni byli wygrać większą liczbą goli, ale często można było odnieść wrażenie, że chcą wykończyć akcje zbyt koronkowo. Natomiast pod koniec meczu, gdy West Ham napierając otwierał się na kontry, obrońcom gości często udawało się łapać na spalone graczy w niebieskich koszulkach, zwłaszcza Sergio Aguero.

Manchester City wykorzystał wczorajszą porażkę lokalnego rywala w meczu z Chelsea i zbliżył się do Czerwonych Diabłów na jeden punkt.

Manchester City – West Ham United 2:0 (2:0) Collins 18'(sam.), Aguero 36'

• Znamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Dzisiaj o godzinie 12:00 w Nyonie odbyło się losowanie. W gronie zespołów rozstawionych znalazły się m.in. Paris Saint-Germain i Liverpool FC. Stawkę uzupełniły ekipy z drugich miejsc.

W spotkaniu dwóch zwaśnionych drużyn z Manchesteru nie zabrakło emocji oraz bramek. Na nieszczęście dla „Czerwonych Diabłów”, derbowy pojedynek zwyciężyła ekipa „Obywateli”.

Hitem 16. kolejki Premier League będą derby Manchesteru. „Czerwone Diabły” na Old Trafford podejmą „Obywateli”. Mourinho kontra Guardiola. Obie ekipy z Manchesteru błyszczą, jeśli chodzi o ilość zdobywanych goli. Dzisiaj dowiemy się czy Manchester jest czerwony, czy może niebieski.

• Jeden młot i po „The Blues”

16. kolejka Premier League nie była szczęśliwa dla podopiecznych Antonio Conte, którzy stracili gola już na początku spotkania.

Z rozgrywkami pożegnało się mnóstwo drużyn, które przed startem sezonu uznawano za faworytów, nawet do końcowego tryumfu. Spójrzmy zatem na zestawienie piłkarzy, którzy naszym zdaniem radzili sobie najlepiej w fazie grupowej.