Pewna wygrana Realu. Ronaldo traci przewagę nad Messim

Autor: Kacper Chwedoruk | 29.04.2015 21:46 | komentarzy: 34 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt nie pozwolił na powiększenie przewagi Barcelonie i zasłużenie zdobył trzy punkty w środowym spotkaniu. Piłkarze Carlo Ancelottiego pokonali na własnym stadionie Almerię 3:0. Jedynym niepocieszonym zawodnikiem "Królewskich" może być Cristiano Ronaldo, który w klasyfikacji strzelców traci przewagę nad Lionelem Messim.

Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu gospodarzy. Poza rajdem prawą stroną Alvaro Arbeloi Real niczym nie zachwycił. Tak też było przez większość pierwszej połowy. Goście bronili dostępu do własnej bramki, a "Los Blancos" nieustannie próbowali przejść przez mur piłkarzy Almerii.

Udało się to dopiero w 44 minucie Jamesowi Rodriguezowi. Reprezentant Kolumbii popisał się cudownym wolejem, chwilę po tym jak dopadł do odbitej piłki przez jednego z obrońców.

W drugiej części zespół z Madrytu oddał więcej strzałów. Mniej z nich było celnych, jednak bramkarz rywali dwukrotnie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kilka minut po przerwie do własnej bramki piłkę skierował Mauro Dos Santos. Stoper próbował uprzedzić Ronaldo, ale mu się to nie udało. Dodajmy, że Portugalczyk byłby w tej sytuacji na spalonym.

Kapitalną okazję zmarnował, będący ostatnio w wyśmienitej formie, Javier Hernandez. Meksykanin dostał idealną piłkę od Cristiano Ronaldo, który przeprowadził fenomenalną akcję. Tym razem minimalnie chybił.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik meczu ustalił Arbeloa. Hiszpan dobił piłkę do pustej bramki, po tym, jak Hernandez posłał mu wypieszczoną piłkę.

Zwycięstwo gości oznacza, że Barcelona ma tylko dwa punkty przewagi nad odwiecznym rywalem. Swój pojedynek toczy również Cristiano Ronaldo z Lionelem Messim. Argentyńczyk traci już zaledwie jednego gola do Portugalczyka.

Real Madryt – UD Almeria 3:0 (1:0) Rodriguez 44', Dos Santos 49' (s.), Arbeloa 84'