Guardiola i piłkarze Bayernu po meczu: Jeszcze powalczymy!

Autor: Kacper Chwedoruk | 07.05.2015 11:00 | komentarzy: 20 | kategoria: News |

Bayern Monachium w fatalnym sposób przegrał na wyjeździe z Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec dobrze się bronili, jednak w końcówce błysnął Lionel Messi i to dzięki niemu hiszpańska drużyna zdobyła trzy bramki. Poniżej przedstawiamy państwu kilka wypowiedzi zawodników z Bawarii oraz Josepa Guardioli.

Josep Guardiola:

Dobrze sobie radziliśmy przez dłuższy czas, lecz potem Messi pokazał cały swój talent. Chcieliśmy grać naszym stylem i kontrolować grę oraz trzymać piłkę jak najdalej od graczy Barcelony jak tylko to możliwe - co też robiliśmy. Jednak Messi zwyczajnie stanowi różnicę. To wielka szkoda, że straciliśmy trzecią bramkę. Rewanż będzie teraz skomplikowany, ale oczywiście się nie poddamy. Będziemy walczyć ciężko.

Philipp Lahm:

Zostaliśmy ukarani po przerwie trzy razy. To pozostawia bardzo, ale to bardzo gorzki smak. Pracowaliśmy ciężko, mieliśmy jedną wielką okazję i przez dłuższy czas mecz był nierozstrzygnięty. Popełniliśmy jednak fatalne błędy, które doprowadziły do porażki. Zbyt bardzo ułatwiliśmy zadanie Barcelonie, oddaliśmy posiadanie i daliśmy im okazje na kontrowanie. Takie coś nie może mieć miejsca, zwłaszcza daleko od domu. Możesz stracić jedną bramkę, lecz to nie musiało się skończyć porażką 3:0.

Manuel Neuer:

Dobrze graliśmy przez dłuższy czas, lecz pozwoliliśmy im na pierwszą bramkę. Mieliśmy zawodnika na lewej stronie, lecz podaliśmy Barcelonie piłkę na tacy. Bez wątpienia indywidualna klasa graczy jak Lionel Messi jest unikalna. Uważam, że zostaliśmy nieco wybici z rytmu po pierwszej bramce. Naszym światełkiem w tunelu jest mecz przeciwko Porto.

Thomas Müller:

Broniliśmy się dobrze przez dłuższy okres. Na boisku miałem wrażenie, że kontrolujemy grę w drugiej połowie i możliwie przejmiemy inicjatywę, jednak byliśmy dla siebie własnymi rywalami. Teraz musimy się trzymać razem jako zespół. Jesteśmy FC Bayern i nasze głowy są podniesione w górę. Nie możemy oczekiwać, że rewanż będzie miał podobny przebieg jak mecz z Porto, jednak jedenastka graczy na boisku da siebie wszystko do samego końca.

Jérôme Boateng:

Graliśmy dobrze przez 70 minut. Nie miałeś wrażenia, że coś może potoczyć się źle w tyle, lecz potem popełniliśmy błąd. Oczywiście jestem zły, że odpuściliśmy po tym i oddaliśmy mecz. Potrzebujemy teraz jedności w drużynie. Naszym celem musi być zwycięstwo w Monachium

Mehdi Benatia:

Oczywiście to nie będzie łatwe zadanie, ale jeśli nie wierzymy, że może nam się udać, to powinniśmy zostać w domu, prawda? Wierzę, że damy radę, ponieważ my również mamy wspaniałych zawodników i stać nas na lepszą grę. Strzelając szybko bramkę, jesteśmy w stanie wygrać 4:0. Musimy zagrać perfekcyjnie, ale zagramy o awans. Strzelili nam trzy bramki, więc dlaczego my nie możemy strzelić im czterech? Dowiedliśmy, że potrafimy u siebie być skuteczni.

Robert Lewandowski:

Graliśmy całkiem dobre spotkanie, czego nie odzwierciedla oczywiście wynik. Stracone w końcówce dwa gole stawiają nas przed rewanżem w trudnej sytuacji. Walczyliśmy, chcieliśmy wywieźć jak najlepszy wynik z Camp Nou, ale nie wyszło. To jest piłka. Czasami można atakować, trzymać piłkę, a zostanie się wypunktowanym jak my. Wiemy, że jest ciężko, ale w futbolu wszystko jest możliwe. Bayern jest drużyną, która niezależnie, z kim się mierzy, lubi grać piłką, być w jej posiadaniu. Gole Barcelony wynikały z kontrataków, na które żałuję, że daliśmy się złapać. Wiadomo, że gra w masce nie należy do komfortowych. Jednak w ogóle o tym nie myślałem, nie boli mnie na tyle, żebym obawiał się walki na murawie to nogi grają, a nie głowa. Maska jest dopasowana, więc nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Bayern Monachium, Hiszpania, Niemcy, Josep Guardiola, Philipp Lahm, Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Thomas Muller, Jerome Boateng, Mehdi Benatia

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (20)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze