Bojkot w Hiszpanii? Sezon ligowy może zostać przerwany

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.05.2015 20:42 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Primera Division może nie doczekać się końca sezonu 14/15.

Problem zaczął się kilka lat temu. Chodziło o środki z tytułu praw telewizyjnych. Najwięcej nadal zarabiają Real Madryt i FC Barcelona, co zdecydowanie nie pasuje pozostałym drużynom w Primera Division. Pomocną dłoń wyciągnęła do nich Hiszpańska Federacja Piłkarska.

Jeżeli sytuacja spraw ekonomicznych, które dotyczą praw telewizyjnych, nie ulegną zmianie, piłkarze zdecydują się nie wyjść na boisko pod koniec sezonu. Federacja postanowiła zawiesić spotkania w Hiszpanii z dniem 16 maja bieżącego roku. Mowa tutaj zarówno o meczach ligowych, jak i finał Pucharu Króla.

Ten ruch Federacji i piłkarzy ma wpłynąć na polityków rządu hiszpańskiego. Dopóki tak się nie stanie, ostatnie dwa mecze ligowe i finał Pucharu Króla zostaną przesunięte na inny termin. To oczywiście może mieć wpływ na finał Ligi Mistrzów, w przypadku udziału któregoś z reprezentantów Primera Division, Superpucharu Króla, a także Copa America.

• Festiwal nieuznanych goli w Madrycie. Levante bije Real!

W 9. kolejce La Ligi Real Madryt miał wrócić na właściwe tory. Tymczasem po 13. minutach przegrywał już 0:2. Kolejny raz „Los Blancos” nie grzeszyli skutecznością, w tle prowadząc walkę z systemem VAR.

• Barcelona remisuje na wyjeździe z „Nietoperzami”

FC Barcelona przyjechała na Estadio Mestalla stoczyć bój z Valencią. Już od pierwszych minut goście musieli odrabiać straty i gonić wynik. Udało się ostatecznie zremisować i do domu zabrać tylko punkt.

Wczoraj niespodziewanie Real Madryt przegrał wyjazdową potyczkę z Deportivo Alavés 0:1. Dzisiaj swój bój stoczy Barcelona, która pojedzie na Estadio Mestalla walczyć o trzy punkty z Valencią.

• Czarne chmury nad „Królewskimi”. Alavés zgarnęło pełną pulę!

W 8. kolejce La Ligi Real Madryt rywalizował na wyjeździe z rewelacją tego sezonu – Deportivo Alavés. Przez ponad 90 minut gry na boisku niewiele się działo, wówczas gospodarze wywalczyli rzut rożny, który okazał się kluczowy w kontekście wyniku spotkania.

• „Koguty” uległy „Blaugranie”

O godzinie 21:00 na murawie Stadionu Wembley zameldowały się „jedenastki” Tottenhamu i Barcelony. „Koguty” pragnęły wykorzystać fakt, że „Duma Katalonii” znajduje się od pewnego czasu w lekkim kryzysie.