Bojkot w Hiszpanii? Sezon ligowy może zostać przerwany

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.05.2015 20:42 | komentarzy: 14 | kategoria: News |

Primera Division może nie doczekać się końca sezonu 14/15.

Problem zaczął się kilka lat temu. Chodziło o środki z tytułu praw telewizyjnych. Najwięcej nadal zarabiają Real Madryt i FC Barcelona, co zdecydowanie nie pasuje pozostałym drużynom w Primera Division. Pomocną dłoń wyciągnęła do nich Hiszpańska Federacja Piłkarska.

Jeżeli sytuacja spraw ekonomicznych, które dotyczą praw telewizyjnych, nie ulegną zmianie, piłkarze zdecydują się nie wyjść na boisko pod koniec sezonu. Federacja postanowiła zawiesić spotkania w Hiszpanii z dniem 16 maja bieżącego roku. Mowa tutaj zarówno o meczach ligowych, jak i finał Pucharu Króla.

Ten ruch Federacji i piłkarzy ma wpłynąć na polityków rządu hiszpańskiego. Dopóki tak się nie stanie, ostatnie dwa mecze ligowe i finał Pucharu Króla zostaną przesunięte na inny termin. To oczywiście może mieć wpływ na finał Ligi Mistrzów, w przypadku udziału któregoś z reprezentantów Primera Division, Superpucharu Króla, a także Copa America.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Real Madryt, Hiszpania

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Transferowe podsumowanie dnia #12

  Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #11

  Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #10

  Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem sprawcami całego zamieszania byli bramkarze, szczególnie Thibaut Courtois, który jest o krok od powrotu do Madrytu.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #9

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy listę graczy znajdujących się na wylocie z Barcelony, nowe doniesienia o poczynaniach transferowych Realu, a także oficjalne odejście Daleya Blinda z Manchesteru United.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #8

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Bezsprzecznie największym wydarzeniem była prezentacja Cristiano Ronaldo w barwach „Starej Damy”.

  czytaj więcej

Komentarze (14)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze